آخرین اخبار

افزایش سرعت نظارت بر بازار با همراهی بسیج وزارت جهاد کشاورزی/ ارجاع ۴۵ هزار پرونده تخلفاتی به سازمان تعزیرات حکومتی

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: حضور و همراهی بسیج وزارت جهاد کشاورزی سبب می‌شود تا گزارش‌های مردمی توسط آنان ارسال شود و بازار را کنترل کنیم.

عکس


 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مسعود امرالهی در جلسه با فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی، ضمن تشکر از همراهی بسیج وزارت جهاد کشاورزی در بازرسی‌ها، گفت: پس از بازگشت قانون انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی از آذر ماه سال گذشته بسیج اصناف در سراسر کشور به کمک ما آمده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیروهای اعزامی به واحدهای بازرسی، نیروی وزارت جهادکشاورزی به همراه نیروی بسیج است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه جنس کمک بسیج وزارت جهادکشاورزی با بسیج اصناف متفاوت است، یادآور شد: بسیج جهاد کشاورزی از بدنه وزارتخانه است و می‌تواند برخی از خلاها را پوشش دهد.

 به گفته وی، دسترسی بسیاری از سامانه ها برای بحث بازرسی و نظارت اخذ شده است.

امرالهی با بیان اینکه بسیج یک فرهنگ است، افزود: بسیج یک ذهنیت برجسته و بالا در جامعه ما است.

وی از کشف ۲ هزار تن روغن در مازندران در شب گذشته خبر داد و افزود: از ۱۵ آذر ماه تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار بازرسی در سراسر کشور انجام داده ایم، همچنین بیش از ۴۵ هزار پرونده تخلفاتی به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال کردیم. 

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی کردن نظارت‌ها، افزود: ما فقط به عنوان مجری عمل می‌کنیم .

وی افزود: حضور و همراهی بسیج وزارت جهاد کشاورزی سبب می‌شود تا گزارش‌های مردمی توسط آنان ارسال شود و بازار را کنترل کنیم.

امرالهی با بیان این که در طرح رصد قیمتی بسیجیانی که به ما ملحق می‌شوند می‌توانند به عنوان بازرس همراه ما باشند، افزود: حدود ۹۵۰ پایگاه بسیج جهاد کشاورزی در سطح کشور وجود دارد  که تعداد بازرسین ما را به صورت چشمگیر افزایش خواهد داد.

این مقام مسوول ادامه داد: بازرسین وزارت جهاد کشاورزی شبانه روز در حال بازرسی از مراکز مختلف در حوزه تامین و پشتیبانی هستند تا ما بتوانیم یک آرامشی به مردم برسانیم. 

وی یادآور شد: در سراسر کشور مدیران بازرسی وزارت جهاد کشاورزی دسترسی به سامانه جامع تجارت دارند.

به گفته‌ مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صنفی پروانه‌دار در کشور وجود دارد‌.

وی با تاکید بر این که بازرسی جهادکشاورزی در حوزه کالاهای اساسی ۲۴ ساعته است و تعطیلی برای آن وجود ندارد، افزود: دشمن در همه زمینه‌ها آماده نشسته است و برای ما رضایت مردم مهم است.

 


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها