آخرین اخبار

میزان برداشت از دریا بر اساس توصیه کارشناسان باشد

رییس سازمان شیلات ایران گفت: برای بهره‌برداری پایدار از دریا ضرورت دارد که میزان فعالیت و برداشت از آن برپایه توصیه‌هایی باشد که حاصل تحقیقات محققان شیلاتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحسین حسینی، رئیس سازمان شیلات ایران در نشستی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی دریانوردی، دریانوردان را سفیران امنیت غذای دریایی نامید و افزود: حضور جوانان در رشته‌های صید و صیادی بسیار ارزشمند بوده و از آنجا که تأمین غذای مردم با همت شما محقق می‌شود، لازم است معرفت دقیقی از دریا و ماهیگیری مسئولانه داشته باشید.

وی ادامه داد: برای بهره‌برداری پایدار از دریا ضرورت دارد که میزان فعالیت و برداشت از آن بر پایه توصیه‌هایی باشد که حاصل تحقیقات محققان شیلاتی است.

حسینی، دریانوردان را بازوی اجرایی تحقیقات برشمرد و گفت: برای پایداری برداشت منابع دریایی لازم است همپای توصیه‌های تحقیقاتی حرکت کرده و آن را به سایرین، تعمیم دهید.

وی ادامه داد: مدیریت منابع دریایی همراه با مشارکت فعالانه جامعه صیادی لازم و ضروری بوده و حکمرانی پایدار تنها با همراهی جامعه بهره‌بردار، امکان‌پذیر است.

رئیس سازمان شیلات ایران به تأمین غذا برای نسل آینده اشاره کرد و گفت: صیادان مسئول، به برنامه‌هایی که برای افزایش تولید و تأمین امنیت غذایی ایران اسلامی، توسط این سازمان و سایر دستگاه‌ها ارائه شده است، پایبند باشند.

حسینی حل مشکلات مربوط به زیرساخت‌های جامعه صیادی را دغدغه سازمان شیلات برشمرد و ادامه داد: بهره‌برداران جامعه شیلاتی با خودگردان کردن فعالیت‌ها، می‌توانند به سمت حل مشکلات حرکت کرده و سازمان شیلات ایران نیز در این مسیر همراه آنها خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها