آخرین اخبار

گران‌فروشی مرغ در میادین میوه و تره‌بار/ ۳هزار تومان بالای نرخ مصوب

درحالی که آخرین قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۷۳هزار تومان است اما در میادین میوه و تره‌بار این محصول با قیمت ۷۵هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد که مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی نیست.

به نقل از تسنیم در حالی که قیمت مرغ در بازار رو به کاهش است و از قیمت‌های هفته قبل خود عبور کرده است قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار بالاتر از نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد.

آخرین قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 73 هزار تومان است اما در نرخ‌نامه میادین میوه و تره‌بار 75900 تومان درج شده است که حدود سه هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب خود است.

بر اساس پیگیری‌هایی که از وزارت جهاد کشاورزی به‌عمل آمده است، اعلام شد که آخرین نرخ مصوب مرغ همان 73 هزار تومان است و فروش بالاتر از این رقم غیرقانونی است.

به این نکته نیز اشاره شده است که مرغداران در دیداری با سرپرست وقت قبلی وزارت جهاد کشاورزی توافقی برای افزایش تا 7درصدی قیمت مرغ در صورت تغییر قیمت و نوسان در بازار نهاده داشتند که در زمان حاضر این توافق مورد پذیرش نیست زیرا هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی نیازمند مصوبه ستاد تنظیم بازار است.

بنابر این گزارش مشاهدات میدانی جدید نشان می‌دهد که مرغ در تهران در محدوده 78 تا 80 هزار تومان به فروش می‌رسد هرچند هنوز قیمت این محصول در برخی مرغ‌فروشی‌ها بالاتر است.

مرغ در هفته‌های قبل با افزایش قیمت بی‌سابقه مواجه بود به‌طوری که از 100 هزار تومان نیز عبور کرده بود.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها