آخرین اخبار

واریز بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از پرداخت ۱۶ هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران در سه روز گذشته خبر داد و گفت: با واریز این مبلغ، مجموع پرداخت پول خرید گندم به کشاورزان به ۸۷ هزار و ۸۱۳ میلیارد تومان رسید که بیش از ۵۸ درصد از کل مطالبات آنها است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید سعید راد با اعلام این که تا ساعت ۷ صبح امروز، ۱۰ میلیون و ۹۵ هزار تن گندم در قالب ۲ میلیون و ۲ هزار محموله از کشاورزان کشور خریداری شده است، افزود: خرید گندم تا سوم شهریور ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۴۳ درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۲۳ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به این که به ترتیب استان‌های خوزستان، کردستان، فارس، کرمانشاه و آذربایجان غربی، پیشتاز خرید گندم در کشور هستند، اظهار کرد: به ترتیب استان‌های فارس، کردستان، خوزستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی، بیشترین میزان افزایش خرید گندم نسبت به سال گذشته را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از تحویل گندم از سوی ۷۰۷ هزار کشاورز تا این تاریخ به مراکز خرید تضمینی گندم خبر داد و خاطرنشان کرد: مطالبات کشاورزان نیمی از استان‌ها بین ۷۲ تا ۹۶ درصد و مطالبات کشاورزان سایر استان‌ها نیز بین ۳۱ تا ۷۱ پرداخت شده و پیگیری پرداخت باقی‌مانده مطالبات این عزیزان نیز در جریان است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها