آخرین اخبار

قلع و قمع ۱۷۵۰ فقره ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور اعلام کرد: یک هزار و ۷۵۰ فقره ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی کشور در راستای اجرای احکام قطعی مقامات قضایی و به منظور حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات در سال ۱۴۰۱ قلع و قمع شد.

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سرهنگ اکبر امینی افزود: سال گذشته ۳۱ هزار و ۴۷۵ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی گزارش داشتیم که از این تعداد نزدیک به ۲۸ هزار مورد توسط گشت حفظ کاربری سازمان امور اراضی کشور بازدید و اخطار داده شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور اظهار داشت: ۲۵ هزار و ۶۰۰ مورد از تغییر کاربری‌ها نیز مشمول اجرای تبصره (۲) ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات شد و یک هزار و ۷۵۰ مورد از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی قلع و قمع شدند.

وی تصریح کرد: سامانه ۱۳۱ امور اراضی کشور شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و گزارش‌های تغییر کاربری و ساخت‌وسازها در اراضی کشاورزی از سوی مردم است.

امینی درباره تغییر کاربری ۱۵ روز ابتدای فروردین امسال و در ایام نوروز گفت: طی این مدت ۷ هزار و ۳۳۹ مورد تماس با سامانه ۱۳۱ امور اراضی کشور گرفته شد که از این تعداد یک هزار و ۱۶۲ مورد مربوط به تغییر کاربری اراضی کشاورزی بود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور افزود: از یک هزار و ۱۶۲ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی، یک هزار و ۵۰ مورد توسط گشت‌های سازمان امور اراضی کشاورزی اخطار گرفتند و یا منجر به توقف عملیات تغییر کاربری شد.

وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده در سال جاری همچنین ۴۵۹ مورد مربوط به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز مانند تخریب دیوار و فنس و ۱۶ مورد هم در زمینه اجرای احکام قلع و قمع ساختمان‌ها بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها