آخرین اخبار

حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از مهمترین هدف گذاری وزارت جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی ازجمله مهمترین هدف گذاری های وزارت جهاد کشاورزی است.

حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از مهمترین هدف گذاری وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی  در 41مین جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی که با حضور اعضای اتاق تعاون ایران برگزار شد، گفت: حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی ازجمله مهمترین هدف گذاری های وزارت جهاد کشاورزی است.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: در همین راستا مشوق های صادراتی مختلفی ازجمله رفع تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات برخی محصولات کشاورزی، کاهش و حذف تعرفه های صادراتی، پرداخت یارانه های صادراتی و ... در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی در ادامه افزود: به واسطه اقدامات صورت گرفته در یک سال شاهد رشد صادرات محصولات کشاورزی بوده ایم. صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای هند، پاکستان، عراق، چین، روسیه و ... درحال انجام است؛ درحال حاضر نیز هیچگونه محدودیت و ممنوعیتی از سمت کشورهای هدف صادراتی برای محصولات کشاورزی ایران وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: با اعمال ممنوعیت و محدودیت های داخلی غیرمنتظره و یک شبه صادراتی و وارداتی در بخش کشاورزی مخالف هستیم. در همین راستا برنامه بلندمدت یکساله به بازرگانان و تجار بخش کشاورزی خواهیم داد.

ساداتی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تشکل ها و اتحادیه های بخش کشاورزی در صادرات محصولات کشاورزی، گفت: به دنبال آن هستیم که در آینده نزدیک تمام اختیارات تنظیم بازار داخل و صادرات محصولات کشاورزی را به تشکل ها و اتحادیه تولیدی و بازرگانی بخش کشاورزی واگذار کنیم.

وی در ادامه افزود: تشکل ها و اتحادیه های بخش کشاورزی در صورت یکپارچگی و اتحاد قابلیت حکمرانی بخش کشاورزی به عنوان خصوصی ترین و مردمی ترین بخش اقتصادی کشور را دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها