آخرین اخبار

تامین گندم کشور برای ۷ ماه آینده

معاون وزیر جهاد کشاورزی از تامین و ذخیره حداکثری گندم در کشور خبر داد و گفت: ماده اولیه تولید نان یعنی گندم تا خرداد ماه سال آینده پاسخگوی مصرف کشور است

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «سید سعید راد» در هفتمین همایش صنعت آرد ایران، با اعلام اینکه کشاورزان، آسیابانان و نانوایان، سه ضلع تأمین نان مردم کشورمان را تشکیل می‌دهند که محصول فعالیت آنان گرمابخش سفره ۸۵ میلیون ایرانی است، افزود: نان بیشترین نقش در سفره خانواده‌ها و تغذیه مردم کشور دارد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه اطمینان‌خاطر از موجودی ذخایر کشور در سال‌های اخیر بی‌نظیر است، اظهار داشت: مساله مهم در این مقطع زمانی، موجودی ذخیره گندم کشور است که به حداکثر میزان ممکن تأمین و ذخیره سازی شده است.

به گفته وی، سایر کالاهای اساسی نیز از ذخایر مطمئنی برخوردار است.

راد، رشد ۲.۵ برابری قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۱ را اتفاقی مهم و مؤثر در زنجیره تأمین این محصول اعلام کرد و گفت: امسال بیش از ۸۳ هزار میلیارد تومان به حساب گندمکارانی که محصول خود را به مراکز خرید این شرکت تحویل دادند واریز شد که یک‌هزار و ۵۸۳ میلیارد تومان نیز از مجموع پرداختی به گندمکاران در پنج سال گذشته بیشتر است.

وی، تأمین ۸۳ هزار میلیارد تومان نقدینگی برای خرید گندم در سال جاری را کاری بزرگ قلمداد کرد و ادامه‌داد: خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته نزدیک به ۶۰ درصد رشد داشته و از کل مقدار خرید تضمینی گندم، ۵۲ درصد آن از پنج استان خریداری شده و امیدواریم با همت کشاورزان در سال آینده، با افزایش مقدار خرید تضمینی گندم میزان واردات این محصول تا جای ممکن کاهش یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه دستورالعمل تسویه‌حساب جبران هزینه آسیابانی کارخانجات آردسازی در سال ۱۴۰۰ برای اجرا به استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است، خاطرنشان‌کرد: همه تلاشگرانی که در زنجیره گندم، آرد و نان و تأمین سبد غذایی مردم ایران سهم دارند، خداوند را شاکر هستند.

هفتمین همایش صنعت آرد ایران با حضور دست‌اندرکاران حوزه آرد کشور، در محل انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها