آخرین اخبار

رتبه دوم وزارت جهاد کشاورزی در صدور مجوز کسب و کار در درگاه ملی مجوزها

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: این وزارتخانه رتبه دوم صدور مجوز کسب و کارها در کارنامه درگاه ملی مجوزهای کشور را به خود اختصاص داده است.

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کارنامه نیمسال اول درگاه ملی مجوزهای کشور منتشر شد که در بین مجوزهای صادر شده از سوی دستگاه‌های اجرایی، وزارت تعاون (مشاغل خانگی)، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه در رتبه اول تا سوم قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، داده‌های آماری نشان می‌دهد که از ابتدای امسال تا هفته آخر شهریور ۳۵۳ هزار و ۳۹۳ درخواست مجوز کسب و کار در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و ۱۰۷هزار و ۳۹۹ مجوز صادر شده است و گزارش درخواست‌ها نشان می‌دهد که وزارت جهاد کشاورزی بعد از وزارت تعاون، بیشترین تقاضا برای دریافت مجوز را داراست.

گفتنی است؛ از درگاه ملی مجوزها به عنوان هسته مرکزی تسهیل مجوزدهی یاد می‌شود که بعد از ۱۳ سال عملیاتی شده است. ۱۸ اسفند سال گذشته آخرین مهلت قانونی دستگاه‌های اجرایی و همه ارگان‌های صادر کننده مجوز مشاغل یا کسب و کار، برای اتصال به درگاه ملی مجوزها بود. بر اساس برنامه مرکز مطالعات پایش و بهبود فضای کسب‌وکار وزارت اقتصاد، با الکترونیکی شدن مجوزهای کسب‌وکار، مشکلات تایید درخواست‌ها و صدور مجوزها برطرف و بساط امضاهای طلایی نیز جمع خواهد شد

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها