آخرین اخبار

ورود ۵۰ هزار فارغ‌التحصیل برای فعالیت در بخش کشاورزی

رییس باشگاه کشاورزان جوان از ورود ۵۰ هزار فارغ‌التحصیل برای فعالیت در بخش کشاورزی خبر داد و اعلام کرد: هدف این باشگاه جوان‌سازی و کاهش میانگین سنی بهره‌برداران با ورود فارغ‌التحصیلان کشاورزی و جوانان روستایی به عرصه کشاورزی در راستای افزایش تولید و تامین امنیت غذایی است.

به گزارش از وزارت جهاد کشاورزی، «علیرضا رضاپور» در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت جهاد کشاورزی افزود: در حال حاضر میانگین سنی بهره‌برداران در بخش کشاورزی ۵۸ سال است و تلاش می‌کنیم با ورود فارغ‌التحصیلان کشاورزی و جوانان روستایی به این عرصه، آینده کشاورزی و امنیت غذایی را تامین کنیم.

رییس باشگاه کشاورزان جوان اظهار داشت: در این تفاهم‌نامه همکاری چهار ساله قرار است در فاز نخست ۵۰ هزار کشاورز جوان آموزش داده شوند و در قالب طرح‌های مصوب فعالیت کنند.

وی به تشکیل دبیرخانه مشترک میان وزارت جهاد کشاورزی و باشگاه کشاورزان جوان اشاره و تصریح کرد: طرح‌های کشاورزی در این دبیرخانه بررسی و پس از تصویب در منطقه جغرافیایی مشخص اجرا می‌شوند.

رضاپور افزود: طرح‌ها برای اجرا آماده هستند و بلافاصله پس از امضای این تفاهم‌نامه به اجرا درمی‌آیند.

وی گفت: در نخستین مرحله از فاز نخست، ۵ هزار نفر از جوانان روستایی در دامنه سنی و منطقه جغرافیایی مشخص و در قالب طرح‌های تعیین شده وارد عرصه کشاورزی می‌شوند.

دبیر باشگاه کشاورزان جوان  درباره تامین مالی طرح‌ها نیز اذعان داشت: ما یک سازمان مردم‌نهاد هستیم که از ظرفیت‌های مالی درونی و همچنین ظرفیت‌های بیرونی دستگاه در راستای ماموریت‌هایی که داریم، استفاده می‌کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت‌های مادی و معنوی وزارت جهاد کشاورزی، طرح‌های مصوب شده به اجرا درآیند.

باشگاه کشاورزان جوان به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد روستایی و عشایری فعالیت خود را به طور رسمی از سال ۱۳۸۶ از خراسان بزرگ آغاز کرده و تاکنون هفت استان را زیر پوشش خود برده است. فراهم کردن تسهیلات رفاهی و سرمایه‌گذاری در روستاها، تشکیل شرکت‌های خدمات کشاورزی توسط جوانان و آموزش‌های حرفه‌ای و تخصصی برای کشاورزان جوان از جمله اهداف این باشگاه را تشکیل می‌دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها