آخرین اخبار

پیش بینی وزارت کشاورزی آمریکا از تولید ۱۶ میلیون تنی ۲ غله مهم ایران طی سال جاری

وزارت کشاورزی آمریکا با پیش بینی تولید ۱۶ میلیون تنی دو غله مهم ایران طی سال جاری از افزایش ذخایر و کاهش واردات گندم ایران در این سال خبر داد.

به نقل از تسنیم، وزارت کشاورزی آمریکا در جدیدترین گزارش خود موسوم به «غلات: بازارها و تجارت جهانی» پیش بینی کرده است تولید گندم ایران در سال جاری با رشد 10 درصدی نسبت به سال قبل مواجه شود و به 13.2 میلیون تن برسد. بر اساس برآورد این نهاد دولتی آمریکا، تولید گندم ایران در سال پیش 12 میلیون تن بوده است.

درحالی پیش شده است تولید گندم ایران طی سال 2022 رشد 10 درصدی داشته باشد که انتظار می رود تولید جهانی گندم طی این سال 0.6 درصد کاهش یابد و به 775 میلیون تن برسد.

وزارت کشاورزی آمریکا همچنین انتظار دارد ذخایر گندم ایران طی سال 2022 افزایش 9 درصدی نسبت به سال قبل داشته باشد و به 4.68 میلیون تن در پایان سال 2022 برسد.

*کاهش 24 درصدی وابستگی ایران به گندم وارداتی

این گزارش پیش بینی کرده است واردات گندم ایران طی سال جاری و با افزایش تولید داخل کاهش 24 درصدی داشته باشد و از 7.2 میلیون تن در سال قبل به 5.5 میلیون تن در سال جاری برسد.

جو یک غله مهم دیگراست که تولید آن در سال 2022 افزایش 11 درصدی خواهد یافت و به 3 میلیون تن خواهد رسید. تولید جو ایران در سال پیش بالغ بر 2.7 میلیون تن اعلام شده است.

با وجود رشد تولید داخل، پیش بینی شده است واردات جو ایران طی امسال رشد 13 درصد داشته باشد و از 2.2 میلیون تن در سال قبل به 2.5 میلیون تن طی امسال برسد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها