آخرین اخبار

پیام تسلیت وزیر جهاد کشاورزی در پی درگذشت "نادر طالب‌زاده"

سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در پیامی درگذشت "نادر طالب‌زاده" هنرمند جهادگر را تسلیت گفت.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

«هنرمند رویی به عالم غیب دارد و رویی به عالم شهادت. با آن روی خورشیدی منیر است و با این روی قمری مستنیر در شب ظلمانی کرۀ ارض»

و سردار فرهنگی جبهه انقلاب، هنرمند جهادگر «حاج نادر طالب‌زاده» مصداق بارز این کلام همرزم و همسنگرش جهادگر شهید سید مرتضی آوینی بود که همچون آقامرتضی، « بنیان دنیا را در عادات دید و سلامت حقیقی را در بیماری، ترک عادات و عتق از ملکات.» از این رو، پس از سال‌ها مفارقت و دوری از همرزمان شهیدش، حدیث پرواز را روایت کرد و به مقصدِ مطلوب خود دست یافت.

نادر طالب‌زاده، حضور خود در جهاد سازندگی را از حضور در جمع نیروهای مهندسی رزمی به عنوان راننده بولدوزر در مناطق عملیاتی شروع کرد و سپس با توجه به علایق‌اش، فعالیت خود را در گروه تلویزیونی جهاد و گروه مستندسازی ستاد پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی ادامه داد و حماسه‌آفرینی‌های جهادگران را به تصویر کشید.

حکایت زندگی دغدغه‌مندانه و مجاهدت‌های روشنگرانه او‌ در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه انقلاب اسلامی بخصوص در سنگر ترویج گفتمان جهاد و مقاومت، ایثار و شهادت، سندی ماندگار بر عزّت و شرافت سنگرسازان بی‌سنگری است که استقامت خود را با مظلومیت‌شان تفسیر و تعبیر کرده و می‌کنند.

مصیبت فقدان او، خسارت بزرگی برای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بخصوص ایثارگران معزز پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی است که امیدوارم حضرت پروردگار با کرامت و عنایت ویژه خود این ضایعه را جبران نماید.

از درگاه حضرت حق (جل و علاء) برای روح بلند این مجاهد خستگی‌ناپذیر و بصیر، علو درجات و همنشینی با دوستان شهیدش و برای همه دوستان و همرزمان آن عزیز و همچنین بازماندگان معزز او صبر و اجر مسالت دارم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها