آخرین اخبار

تامین گوشت مرغ با تشدید نظارت‌های بهداشتی در نوروز

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مدیران کشتارگاه‌ها و ناظرین بهداشتی و ذابحین در تمام روزهای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی، تامین گوشت به ویژه مرغ را مدیریت کردند و ایام نوروز امسال بدون نیاز به تشکیل قرارگاه مرغ و تشکیل صف در روزهای نوروزی و به شرط ارائه کارت ملی سپری شد.

169622481

به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، «سید محمد آقامیری» در همایش ملی غذای حلال که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان و مدیران کشتارگاههای استان تهران و ذابحین و ناظرین شرعی برگزار شد؛ با اشاره به اهمیت گرامیداشت شب‌های قدر و منزلت معنوی این ایام گفت:  مدیران کشتارگاه‌ها و ناظرین بهداشتی و ذابحین در تمام روزهای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی به ویژه از ۲ فروردین ۱۴۰۱ جهت آرامش‌خاطر مردم کشتارگاه‌ها را در تامین گوشت به ویژه مرغ مدیریت کردند و  ایام نوروز امسال بدون نیاز به تشکیل قرارگاه مرغ و تشکیل صف در روزهای نوروزی و به شرط ارائه کارت ملی سپری شد.  

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تشکر از حجت‌الاسلام «سید اسماعیل حسینی‌مقدم» جهت تدارک برگزاری این همایش ملی برای ذابحین و ناظرین بهداشتی در کشتارگاه‌ها افزود: اگرچه رعایت تمام ضوابط بهداشتی دشوار به نظر می‌رسد، اما با توجه به تجربه پرمخاطره انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام به ناظرین و ذابحین در کشتارگاه‌ها و اهمیت و اولویت سلامت ذابحین، این امر اهمیت خاص دارد و در این خصوص تحمل و پذیرش محدودیت دوران شیوع کرونا در جهان مانند پایبندی به مقررات زدن ماسک به صورت یا فاصله‌گذاری اجتماعی و ... گویای واقعیتی است که تجربه مشابه آن در کشتارگاه‌ها نیز برای ذابحین ما که همچون سرباز در خط مقدم اقتصادی هستند ضرورت دارد.

آقامیری به اهمیت دقت نظر ذابحین در ذبح شرعی و نقش آن در تاثیرگذاری بر زندگی اجتماعی آحاد جامعه که متقاضی و مشتاق تغذیه گوشت حلال هستند اشاره کرد و اظهار کرد: با توجه به این مهم حساسیت و مسئولیت اخلاقی و اجتماعی شغل ناظرین بهداشتی و شرعی و ذابحین بزرگوار در کشتارگاهها بسیار مهم و حیاتی است.

نقش ذابحین و ناظرین شرعی در تامین گوشت بهداشتی و حلال بی‌نظیر است

در این همایش حجت الاسلام «سید اسماعیل حسینی مقدم» مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور نیز گفت: با توجه به اهمیت عرضه گوشت حلال و بهداشتی که خوشبختانه دغدغه جدی بزرگوارانی مانند حجت‌الاسلام «سید حسن ربانی» نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی و همچنین رئیس سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد؛ این همایش فرصت مساعدی جهت میزبانی از ذابحین و مدیران کشتارگاههای تهران به صورت حضوری در تهران به صورت ویدیوکنفرانس شده است. همایشی که موقعیت بهتری را جهت به نمایش گذاشتن و معرفی نقش بی‌نظیر این افراد در مقابل چشمان مردم قرار داده است.

وی با بیان اینکه در سال یک میلیارد قطعه مرغ و انواع طیور تحت نظارت ناظرین بهداشتی و ذابحین شرعی کشتار و به بازار ارسال می‌شود، گفت: این در حالی است که هزاران راس دام سبک و سنگین نیز روزانه در کشتارگاههای صنعتی مربوطه و در شرایط بسیار سخت و دشوار ذبح می‌شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها