آخرین اخبار

کمیسیون کشاورزی مجلس مخالفتی با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از موافقت بیشتر اعضای این کمیسیون برای حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی خبر داد ولی به فراهم کردن مقدمات تورم زا نبودن آن هم تاکید کرد.

169196930

به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، «احد آزادی خواه» در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز لایحه تأمین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر در دستور کار قرار گرفت که هدف آن حذف ارز یارانه‌ای از واردات برخی کالاهای اساسی است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تخصیص ارز دولتی برای  تامین نهاده‌های دامی در حوزه فعالیت وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: کمیسیون مخالفتی برای حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی ندارد اما باید مقدمات مورد نیاز آن فراهم و تورم زا بودن یا نبودن حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نیز بررسی شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس  به ویژه کمیسیون کشاورزی به عنوان اولویت اول در این حوزه باید در جریان کار قرار بگیرند و زوایای این موضوع را بدانند تا بتوانند بازوی نظارتی توانمندی برای دولت باشند.

آزادی‌خواه با تاکید بر اینکه دولت باید با مقدمات و چکش کاری دقیق و کارشناسی بیشتر در کمیسیون‌ها و سپس در صحن علنی مجلس موضوع حذف ارز دولتی را بررسی کند، گفت: نمایندگان مردم در صحن علنی مجلس نیز به عنوان اعتراض به نحوه عملکرد دولت به تعیین اولویت این لایحه به فوریت آن رای موافق ندادند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون همراه با همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه‌های مربوطه برآورد خود را در زمینه ارز دولتی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ آماده خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها