آخرین اخبار

خرید روزانه هزار تن مرغ از مرغداران داخلی

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: همه ظرفیتمان متعهد به خرید مرغ هستیم و با شیب ۲۷ درصدی طی یک ماه گذشته شرکت به رکورد خرید روزانه ۱۰۰۰ تن مرغ رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر،حسین شیرزاد، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، اظهار داشت: امروز بازار نهاده ها در آرامش کامل است. شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اعطای نهاده مدت دار و عرضه بیش از یک میلیون تن نهاده با ارز ترجیحی و بهره گیری از مکانیزم استمهال، شرکت پشتیبانی امور دام کشور خدمت مهمی به جامعه مرغداران نموده است، به گونه ای که عمده انبارهای مرغداران و زنجیره ها پر از نهاده است.

وی ادامه داد: صنعت مرغداری وارد یک کلاس جهانی جدید شده و ما نیازمند یک گفتگوی ملی با مرغداران عزیز کشور میباشیم زمان آن رسیده که با بهره وری و کارایی بالاتری تولید نماییم.
شیرزاد یادآور شد: در حال حاضر همکاران شرکت و مدیران استانی بدون محدودیت به خرید بیش بود مرغ در استانها مشغول هستند و با همه ظرفیت مان متعهد به خرید مرغ هستیم و با شیبی ۲۷ درصدی طی یکماه گذشته شرکت به رکورد خرید روزانه ۱۰۰۰ تن خرید مرغ رسیده است. 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: در ماه مبارک حدود ۱۷ هزارتن مازاد مرغ از استانها خریداری شد. طی سه شب متوالی اخیر متوسط وزن مرغ ها در کشتارگاه ها بالای ۲ کیلو و ۹۰۰ گرم شده ، بنابراین دیرکشتاری اتفاق افتاده چنانکه تا ۵۹ روزگی مرغ را نگه میدارند. پیامد این تاکتیک از سوی مرغداران افزایش ذخایر گوشت سفید در کشور میباشد. 

وی اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام امسال واردات گوشت مرغ را از دو ماه قبل در فراخوان و مناقصه های بین المللی متوقف کرده و با افتخار تکمیل و کهنه و نو شدن ذخایر استراتژیک مرغ کشور با تولید داخل صورت میگیرد. 

شیرزاد گفت: صنعت مرغداری نیاز به منابع مالی جدید، سرمایه درگردش مکفی و بیمه قیمت محصولات اش دارد. حتما باید کریدورهای صادراتی فعال شود. صادرکنندگان مرغ باید مشوق های صادراتی و بسته های حمایتی دریافت دارند. صادرات موفق مرغ وابسته به زیرساختهای مناسب صادراتی و ظرفیتهای کشتارگاهی استاندارد است که در حال حاضر در آن ضعف داریم و نیاز به تقویت کمی تعداد کشتارگاه ها و ارتقای کیفیت مدیریت صادرات مرغ در کشور داریم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها