آخرین اخبار

معرفی ۱۴۱ واحد غیربهداشتی عرضه دام و طیور به دستگاه قضایی

سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: در طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی ویژه ایام نوروز ۱۴۰۳ یعنی طی مدت ۲۰ روز بیش از ۱۵۷ هزار مرکز تولید تا عرضه فراورده های خام دامی دام و طیور و آبزیان مورد بازدید و نظارت و بازرسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از سازمان دامپزشکی کشور، به دنبال اجرای طرح ملی تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروزی و ماه مبارک رمضان که از ۲۰ اسفند سال ۱۴۰۲ کلید خورده بود و اکنون نیز ادامه دارد، گزارش تجمیع حاصل شده بازرسی از اجرای این طرح تا پایان نوروز (۱۳ فروردین) حاکی از بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار بیش از ۶۵۷ هزار راس دام سبک به وزن بیش از۱۲هزار تن است.

این در حالیست که در همین بازه زمانی، به تعداد ۱۱۷ هزار راس گاو، گوساله و گاومیش به وزن ۱۶هزار تن نیز در مرحله کشتار از سوی همکاران سازمان دامپزشکی کشور بازرسی و نظارت شده است.

همچنین بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار بیش از ۹۴ میلیون قطعه طیور به وزن بیش از ۱۸۰هزارتن از دیگر خدمات همکاران ادارات کل دامپزشکی استان‌ها بوده که در مجموع میزان وزن لاشه‌های ضبطی در بین تمام این بازرسی‌ها نیز بالغ بر ۱۳۷ تن دام و هزار تن طیور بوده است.

بنابراین گزارش، در زمینه عملیات نظارت بهداشتی بر «تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده‌های دامی» در همین مدت زمان نیز اقدامات قابل‌توجهی صورت گرفته است که بیش از ۱۵۷هزار بازدید انجام شده از انواع واحدهای عرضه، انبارها، سردخانه‌ها، مراکز قطعه‌بندی و بسته‌بندی و کشتارگاههای دام و طیور، حاکی از تعدّد عملیات صورت گرفته بر اساس تکلیفی ملی است که طرح تشدید نظارت بهداشتی بر عهده همکاران سازمان دامپزشکی کشور در اقصی نقاط کشور بر عهده دامپزشکان طی ایام نزدیک به نوروز ۱۴۰۳ و پس از آن قرار داده است.

معرفی ۱۴۱ واحد غیربهداشتی به دستگاه قضایی

بر اساس میزان بازدید فوق، ۱۶ هزارمورد غیربهداشتی ملاحظه گردیده و در این میان بر حسب رسالت حرفه‎‌ای و اخلاقی دفاع از بهداشت و سلامت عمومی جامعه نیز ۱۴۱ واحد غیر بهداشتی جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی و پلپ گردیده است.

طرح ملی تشدید و کنترل نظارت‌های بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان که از ۲۰ اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا پایان روز عید سعید فطر تداوم خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها