آخرین اخبار

عرضه دام زنده کم شد/ گوسفند زنده کیلویی ۲۰۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰هزار تومان، بره ماده ۴۱۵هزار تومان و میش ۳۵۰هزار تومان است.

علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: به‌دلیل خشکسالی در سال‌های اخیر و گرانی نهاده‌ها تعداد جمعیت دامی کاهش یافته است و دامداران دام‌های مولد خود را به‌سمت کشتارگاه‌ها برده‌اند.

وی افزود: در سال جاری نیز با توجه به بارش‌هایی که وجود داشته است، دام خود را نگهداری کرده‌اند تا در ماه‌های آینده که بازار بهتری دارند عرضه کنند و اکنون از علوفه ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم 200 هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی 430 هزار تومان، بره ماده 415 هزار تومان و میش 350 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: گوشت‌های وارداتی منجمد و گرم نیز به بازار آمده است و توسط میادین میوه و تره‌بار به‌صورت بسته‌بندی‌شده با نرخ مصوب توزیع می‌شود که در مقایسه با گوشت‌های ایرانی قیمت کمتری دارند.

ملکی گفت: با عرضه بیشتر گوشت‌های وارداتی قیمت این محصول در بازار متعادل می‌شود که با توجه به سفر رئیس جمهور به کنیا واردات گوشت از این کشور نیز در حال انجام است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اضافه کرد: با وجود کاهش عرضه گوشت قرمز تقاضا نیز برای خرید این محصول نیز کاهش یافته است اما مهر ماه با افزایش تقاضا برای خرید این محصول مواجه می‌شویم که از حالا باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها