آخرین اخبار

قیمت میوه و سبزی در میدان بزرگ تره بار تهران

با اینکه تصور می شود با آمدن تابستان و فصل برداشت میوه‌ها، قیمت در بازار فروکش کند اما انگار بازار به قانون »عرضه و تقاضا» هم بی توجه است.

قیمت میوه و سبزی در میدان بزرگ تره بار تهران+ جدول

به نقل از خبرگزاری فارس، هر چه هوای تابستان گرم می شود بازار میوه هم داغ تر می شود تصور می شود با آمدن تابستان که فصل برداشت میوه‌ها است قیمت در بازار فروکش کند اما انگار بازار به قانون عرضه و تقاضا هم بی توجه است.

جدیدترین قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی میدان بزرگ میوه و تره بار تهران حاکی است که قیمت ها نسبت به هفته های گذشته هیچ تغییری نداشته و همچنان بالاست.

بر اساس قیمت هایی که اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران منتشر کرده است، قیمت هر کیلو هندوانه تا 12 هزار تومان، طالبی تا 23 هزار، خربزه تا 23 هزار تومان، ملون تا 13 هزار تومان، هلو تا 30 هزار تومان، گیلاس تا 35 هزار تومان به فروش می رود.

همچنین در این میدان قیمت آلبالو تا 45 هزار، آلو تا 35 هزار، سیب تا 55 هزار، توت فرنگی تا 90 هزار، انگور یاقوتی تا 30 هزار تومان عرضه می شود، قیمت میوه های خارجی هم بالاست آناناس کارتنی یک میلیون و 100 هزار، انبه کیلویی 85 هزار، موز تا 58 هزارتومان فروخته می شود.

قیمت انواع میوه و سبزی هم  بادمجان تا 18 هزار، پیاز تا 12 هزار، سیب زمینی تا 16 هزار تومان فروخته می شود.

قیمت کل میوه و سبزی که در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران فروخته می شود به این شرح است:

میدان بزرگ میوه و تره بار تهران در جنوبی ترین نقطه تهران در کنار اتوبان آزادگان قرار دارد که روزانه میوه از سطح استان ها به این مکان سرازیر می شو و از اینجا به سطح تهران و یا دیگر استان های مصرف کننده به صورت مویرگی توزیع می شود.

قیمت‌هایی که در این بازار عرضه می شود عمده فروشی است، و طبق مصوبه مغازه‌داران مجازند تا 35 درصد بالاتر در سطح شهر بفروشند اما بعضا افزایش های تا 100 درصد هم دیده می شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها