آخرین اخبار

افزایش 60 درصدی خرید تضمینی گندم

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام رشد ۳۰ درصدی تولید کالاهای اساسی از جمله گندم و سایر غلات و همچنین، افزایش ۶۰ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان، گفت: با خرید کالاهای اساسی از مبادی داخلی به موازات تأمین این کالاها از مبادی خارجی به‌عنوان دو کفه ترازوی امنیت پایدار غذایی در کشور، این مهم حاصل شده و در صدد تقویت آن هستیم.

عکس 

به گزارش ایانا و به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، سید سعید راد با تأکید بر این که خودکفایی در تولید محصولات اساسی و تأمین نیازهای کشور از محل تولیدات داخل را در اولویت برنامه‌هایمان قرار داده‌ایم، افزود: با تمام توان تلاش می‌کنیم که اتکای کشور به واردات را تا جای ممکن کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط بین‌المللی از جمله بحران اوکراین و برای اطمینان خاطر از تأمین نیاز کشور، مبادرت به افزایش واردات و تقویت ذخایر کالاهای استراتژیک کردیم، اظهار کرد: افزایش تولید داخل در کنار واردات مناسب و منطقی باعث شد تا نوسانات بازار کنترل شده و شاهد برقراری آرامش در جامعه باشیم.

راد با بیان این که با وجود کاهش صادرات کشورهای تولیدکننده کالاهای اساسی و محدود شدن عرضه این کالاها در عرصه جهانی، در این زمینه به خوبی عمل شد و با تأمین محصولات مورد نیاز، علاوه بر پاسخگویی به نیاز بازار، نسبت به تکمیل ذخایر داخلی نیز اقدام کردیم، تصریح کرد: البته، روند تأمین کالاهای اساسی از مبادی تولید، همچنان ادامه دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر این که موجودی گندم و سایر کالاهای اساسی در انبارها، سیلوها و مخازن کشور در حداکثر میزان ممکن قرار دارد، خاطرنشان کرد: به همین دلیل، بازار داخلی محصولات پرمصرف از وضعیت پایداری برخوردار است و بخشی از آرامش بازار محصولات اساسی، متأثر از همین ثبات است.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها