آخرین اخبار

تاکید نماینده مجلس بر تامین آب پایدار در خوزستان

نماینده مردم شادگان در مجلس بر تامین آب پایدار و اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام تاکید کرد.

عکس

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مجید ناصری نژاد در گفت و گو با خبرنگار ما در حاشیه نشست ستادی وزیر جهاد کشاورزی و فعالان کشاورزی استان خوزستان افزود: یکی از مشکلات جدی استان خوزستان ناپایداری آب است و این استان همواره با خشکسالی و یا سیل مواجه و کشاورزان متضرر می شوند.

وی علاوه بر وقوع خشکسالی در چند دهه اخیر، سدسازی در بالا دست اراضی کشاورزی را از دیگر عوامل تنش زا در استان خوزستان در حوزه آب عنوان کرد.

ناصری نژاد با بیان این که مردم خوزستان از کمبود آب رنج می برند، تصریح کرد: کشاورزی یعنی آب و اکنون اراضی زیر کشت به ویژه در شهرستان های پایین دست همچون خرمشهر، دشت آزادگان و آبادان هر رور با مشکلات بیشتری روبرو می شوند.

وی خواستار برنامه ریزی از سوی دولت برای تامین آب پایدار استان خوزستان شد و گفت: باید جلوی انتقال آب، سدسازی های بی مورد و کشت در اراضی بالا دست در استان خوزستان گرفته شود تا بتوانیم حداقل سطح کشت موجود حفظ کنیم.

نماینده مردم شادگان در مجلس با اشاره به طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام، خواستار عملیاتی شدن فاز دوم این طرح در سطح ۲۵۵ هزار هکتار شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها