آخرین اخبار

صدور مجوز‌های بخش کشاورزی تسهیل می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت:‌صدور مجوز‌ها تسهیل می یابد و گره ‎های موجود را دبیرخانه ای که به این منظور تشکیل شده است،‌ شناسایی می‌کند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد، گره‌های موجود در صدور مجوز‌ها به عنوان دروازه سرمایه گذاری با سرعت و دقت بیشتر در دبیرخانه مجوز‌ها و پروانه‌های بخش کشاورزی شناساسی و رفع می‌شود.

تسریع در صدور مجوزهای بخش کشاورزی  به عنوان دروازه سرمایه‌گذاری به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد قربانی، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه تشکیل دبیرخانه مجوز‌ها و پروانه‌های بخش کشاورزی گفت: این دبیرخانه براساس ابلاغ وزیر مبنی بر دستور تشکیل دبیرخانه مجوز‌ها و پروانه‌های کشاورزی شکل گرفته است.

قربانی درباره اهداف تشکیل این دبیرخانه افزود: چند هدف اساسی در تشکیل این دبیرخانه وجود داشته که بحث سیاستگذاری‌های کلان در صدور مجوز‌ها و همچنین بحث هماهنگی‌ها در داخل دستگاه وزارت جهاد کشاورزی بوده است.

قربانی ایجاد پل ارتباطی با مرکز پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصاد و دارایی را از دیگر دلایل تشکیل این دبیرخانه عنوان کرد و یادآور شد: در مجموع نگاه ما در دبیرخانه آن است که اگر اختلاف، ناهماهنگی و تضادی درباره مسایل در دستگاه‌های مختلف در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد حل کنیم.

قربانی اظهار امیدواری کرد؛ صدور مجوز‌ها به عنوان دروازه سرمایه‌گذاری با سرعت و دقت بیشتر و با لحاظ همه موارد تخصصی و بهداشتی و مواردی که مبتنی بر حفظ سلامت مواد غذایی و خانوار‌ها است، مدیریت شود تا عملاً بهره‌برداران بخش کشاورزی در حوزه صدور مجوز‌ها با مشکل خاصی مواجه نشوند و بتوانند با سرعت مجوز‌ها را داشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی با بیان این که دبیرخانه مجوز‌ها و پروانه‌های بخش کشاورزی در راستای حمایت از بهره‌برداران بخش کشاورزی تشکیل شده است، یادآور شد: اعضا، وظایف و اهداف این دبیرخانه کاملا مشخص شده و این جلسه نیز با هدف ایجاد همگرایی و هم‌افزایی بین مجموعه معاونین، سازمان‌ها و دستگاه‌ها برگزار شده و در این راستا نقطه نظرات بیان و تشریح برنامه انجام شده است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه صدور مجوز‌ها تسهیل خواهد یافت و گره ‎های موجود را دبیرخانه شناسایی می‌کند، تصریح کرد: همچنین گره‌های موجود در صدور مجوز‌ها توسط دستگاه‌ها شناسایی و انتقال داده می‌شود و پل ارتباطی خواهد بود؛ به نوعی مرکز پایش (مردم) دیدگاه‌ها و نظراتشان را مطرح می‌کنند و دبیرخانه شرایطی را برای بازگشایی گره‌ها فراهم می‌کند تا بهره‌برداران بتوانند با فراغ بال فرایند صدور مجوز را طی کرده و وارد مرحله سرمایه‌گذاری شوند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها