آخرین اخبار

هنوز نمی توان زمانی برای پرداخت مطالبات کلزاکاران مشخص کرد

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : تامین اعتبار مابه التفاوت قیمت جدید کلزا تاکنون محقق نشده و هنوز نمی توان زمانی برای پرداخت آن به کلزاکاران مشخص کرد.

به نقل از صدا و سیما، مرتضی سعادتی کیا، مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : تامین اعتبار مابه التفاوت قیمت جدید کلزا تاکنون محقق نشده و هنوز نمی توان زمانی برای پرداخت آن به کلزاکاران مشخص کرد.

وی اضافه کرد: ۸۵۰ میلیارد تومانی که بابت خرید تضمینی ۱۰۰ هزار تن کلزا به کشاورزان باید برداخت شود در صورت تامین بلافاصله برداخت می شود.

براساس این گزارش، اواسط خرداد ماه امسال، شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی تصویب کرده بود نرخ خرید تضمینی کلزا / از ۱۵ هزار تومان به ۲۳ هزار و ۵۰۰تومان، افزایش یابد، اما پرداخت مبلغ به کلزاکاران همچنان بر اساس نرخ سال قبل صورت می گیرد.

چندی قبل محمد قربانی، معاون برنامه ریزی وزرات جهاد کشاورزی نیز از پرداخت مابه التفاوت به کلزا کاران خبر داد. اما با وجود ابلاغ رسمی هنوز پرداختی صورت نگرفته است.

کارشناسان پیش بینی می کنند تاخیر در اعطای مشوق ها میزان سطح زیر کشت این محصول راهبردی را تحت تاثیر قرار می دهد، مساله ای که وابستگی به واردات را تشدید می کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها