آخرین اخبار

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد

عبور خرید تضمینی گندم از مرز ۲ میلیون تن/خوزستان، رکورددار خرید گندم در کشور/ فارس، ایلام و کرمان بعد از خوزستان بیشترین خرید گندم را دارند

شرکت بازرگانی دولتی ایران همزمان با عبور میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان سراسر کشور از مرز ۲ میلیون تن، استان خوزستان را به عنوان رکورددار خرید گندم در کشور اعلام کرد.

 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)؛ از مجموع دو میلیون تن گندم خریداری شده در سراسر کشور، استان خوزستان با یک میلیون و ۲55 هزار تن، ۶۳ درصد کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده است.

 بر اساس این گزارش، بعد از استان خوزستان به ترتیب استان‌های فارس با 160 هزار تن، ایلام با ۱۳7 هزار تن و کرمان با ۱۲7 هزار تن، در مجموع ۲۱ درصد کل خرید گندم کشور را در اختیار دارند و بعد از خوزستان، رده‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

 گفتنی است، تا پایان اردیبهشت‌ماه، ۱۶ درصد گندم باقی‌مانده از سایر استان‌ها خریداری شده است در حالی که تحویل این محصول استراتژیک در تعدادی از  استان‌های کشور هنوز آغاز نشده که با شروع خرید در آن استان‌ها، بالطبع آمارهای ارائه شده نیز دستخوش تغییر خواهند شد

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها