آخرین اخبار

مرز جایگزین برای صادرات محصولات کشاورزی به روسیه پیش‌بینی شد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ضرورت توسعه صادرات محصولات کشاورزی، گفت: مرز جایگزین برای صادرات به روسیه پیش‌بینی شد و در این رابطه مذاکراتی نیز انجام شده است.

13991216000203_Test_PhotoN

به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس، سید جواد ساداتی نژاد در ادامه سفر یک روزه هیئت دولت به استان یزد، در جمع خبرنگاران شهرستان مهریز گفت: یکی از مسائل بسیار مهم در حوزه کشاورزی، توسعه صادرات محصولات کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه کشور هدف در زمان سفارش محصول باید استانداردهای خود را به کشور مبدا اعلام کند و این قاعده کار تجاری است، افزود: در توسعه صادرات، رعایت استانداردهای بازارهای هدف بسیار مهم است و طبیعتاً در این مسیر مذاکراتی با کشورهای همسایه انجام داده‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: مشکلاتی که اخیراً در برخی از محصولات صادراتی به وجود آمد، مربوط به عدم ثبت آفت کش‌های مصرفی که کم خطر هم بودند، در کشور هدف بود که با مذاکرات انجام شده مشکل به زودی برطرف خواهد شد.

ساداتی نژاد در رابطه با مشکلات موجود در ترانزیت محصولات کشاورزی از مرز آذربایجان خاطرنشان کرد: برای صادرات محصولات کشاورزی به روسیه، مسیرهای هوایی و دریایی به غیر از مرز آذربایجان پیش بینی شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها