1399052017204081920929404

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی ایران درباره ماجرای گرانی شیر گفت: ۸ نفر شخصیت حقیقی و حقوقی با کمک وزارت جهاد کشاورزی با گران کردن شیر به دنبال خروج ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه کشور بدون پرداخت عوارض هستند.

علی احسان ظفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در نهاوند اظهار داشت: نزدیک یک ماه است مافیای لبنیات با کمک وزارت جهاد کشاورزی زمینه سازی گران کردن قیمت شیر را کردند تا به بهانه آزادسازی قیمت شیر صادرات  کره  و شیر خشک  را انجام دهند.

وی گفت: در حال حاضر 50 هزار تن شیر خشک و 48 هزار تن کره در کشور داریم که با شیر ارزان قیمت دولتی 4 هزار تومان و نهاده دامی  4200 تومانی تولید شده است ولی مافیا به بهانه کمک به دامداران ابتدا شیر را گران کردند و در کنار آن صادرات کره و شیر خشک را هم آزاد کردند.

ظفری بیان کرد: در مرحله اول به عنوان یک شهروند و در مرحله بعد به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های  لبنی ایران و در مرحله سوم به عنوان یک تولید کنند با 35 سال سابقه در استان همدان می گویم  توسط 8 شخصیت حقیقی و حقوقی  با  مصوبه وزیر جهاد کشاورزی سفره لبنی مردم کوچک شد و همین کار  باعث می شود سه تا چهار هزار میلیارد تومان سرمایه ملی این کشور بدون پرداخت یک ریال حق گمرکی و به بهانه صادرات از کشور خارج شود.

 مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های لبنی ایران اظهار داشت: این 8 شخصیت حقیقی و حقوقی و دوستانشان در دولت و وزارت خانه جهاد کشاورزی خوب می دانند که  شرح وظایفشان چیست و چه وضعیتی به وجود می آید و چقدر مردم را بی چاره کرده اند،  با کاری که آنها کردند اقشار ضعیف دیگر نمی توانند چند کیلو شیر و یک سطل ماست هم بخرند.

ظفری گفت: به عنوان مدیرعامل و رئیس هئیت مدیره اتحادیه تعاونی های لبنی ایران و یک تولید کننده باسابقه از  دستگاه های نظارتی تقاضای عاجزانه دارم به خاطر مردم و قطع دست مافیا به  مسئله گرانی شیر و صادرات کره و شیر خشک ورود کنند تا این سرمایه چند هزار میلیارد تومانی از  کشور خارج نشود.

ظفری بیان کرد: این 8 شخصیت حقیقی و حقوقی   بدون  اینکه از نظر کارشناسان و تولیدکنندگان اصلی و دستگاه های نظارتی و حتی دامداران روستایی استفاده کنند مصوبه ای غیرقانونی را تصویب و در راستای اهداف خود و به ضرر مردم اجرایی کردند.

وی افزود: از هفته ها قبل برای تحت تاثیر قرار دادن جامعه در مورد ارزانی شیر ابتدا  یک گاو شیرده و مولد را داخل یک ماشین  جلوی چشم زن و بچه مردم در خیابان سلاخی و سر می برند که یک دامدار دلسوز  و با غیرت هیچ وقت با گاو شیرده این کار را نمی کند زیرا  شخصیت آنها ارزنده تر است.

مدیر عامل و رئیس هیت مدیره اتحادیه تعاونی های لبنی ایران با اشاره به این نکته که  35 سابقه کار تولید لبنیات را دارد و از صفر شروع کرده است مطرح کرد: چطور امکان دارد وزیر 3 نفر از نمایندگان این 8 نفر را پای میز مذاکره بنشاند و به جای دفاع از تهیه  نهاده های دامی و تعادل برقرار کردن بین عرضه و تقاضا و برطرف کردن مشکلات دامداری های کوچک در روستاها با یک مصوبه  که جایگاه قانونی هم نداره باعث نابودی دام های مولد و تولیدکنندگان شیر شود.

ظفری اظهار داشت: فقط می دانم سفره و سبد کالای لبنیات مردم کوچکتر شده اما سوال اینجا است چرا وزیر بحث شیر خام را در کنار شیر خشک و کره قرار داده است؟ و چرا دولت در آخرین روزهای حیاتش  برای انجام این مصوبه از نظر همه دستگاه های نظارتی استفاده نکردند؟

تولیدکننده با سابقه شهرستان نهاوند و استان همدان گفت: من در جلسه ای که با  حضور بیش  15 نفر از  مسئولان دولتی در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد خطاب به آنها و وزیر گفتم  به فکر سفره مردم باشید ولی ایشان گفتند من بهزیستی نیستم و در ادامه دیدیم که ایشان گویا مسئول فروش سفره مردم هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها