آخرین اخبار

تعیین قیمت نهایی خرید تضمینی چغندرقند/ قیمت شکر هم به زودی اعلام می شود

نرخ جدید خرید تضمینی چغندر قند تعیین شد و قیمت شکر هم متناسب با این قیمت به زودی اعلام می شود.

تعیین قیمت نهایی خرید تضمینی چغندرقند/ قیمت شکر هم به زودی اعلام می شود

به گزارش خبرگزاری فارس، سیاست جدید وزارت جهاد کشاورزی تمرکز روی تولید محصولات اساسی و کاهش وابستگی به واردات است که یکی از راهکارهای آن تعیین نرخ خرید تضمینی مناسب برای این گونه محصولات است، در این راستا نخ جدید چغندر قند را برای سال زراعی جدید اعلام کرده است.

شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در جلسه مورخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ به استناد مفاد قانون، اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی مصوب ۱۳۹۹ را تصویب کرد.

قیمت تضمینی چغندرقند بهاره و پاییزه ذیل بند (ب) "سیاست حمایت قیمتی" ذیل بند (۱) مصوبه شماره ۰۲۰.۲۱۴۶۳ مورخ ۱۴۰۱.۰۶.۱۹ بسته سیاست حمایتی محصول چغندرقند با لحاظ هزینه حمل در قیمت، به منظور ایجاد انگیزه در کشاورزان، رعایت قیمت نسبی محصولات اساسی کشاورزی و تعادل‌بخشی در الگوی تولید، برای هر کیلوگرم چغندرقند بهاره عیار ۱۶ درصد ۲۸ هزار ریال و برای هر کیلوگرم چغندرقند پاییزه عیار ۱۵ درصد ۲۷ هزار و ۲۰ ریال تعیین شد.

در این راستا، جزء (۳) ذیل بند (الف) سیاست حمایت غیرقیمتی مصوبه فوق‌الذکر حذف می‌شود.

همچنین مقرر شده است؛ کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی متناسب با قیمت تضمینی چغندرقند، قیمت شکر را ظرف مدت ۱۰ روز تعیین و اعلام کند.

بر اساس این گزارش تمام کشورها پس از جنگ روسیه و اوکراین، برنامه ریزی گسترده ای روی افزایش تولید کالاهای اساسی دارند و آنهایی که نمی توانند، ذخیره سازی را در برنامه خود دارند. کشورها معتقدند بیماری کووید 19، جنگ روسیه و اوکراین و افزایش نرخ بهره بیشترین آسیب را به اقتصاد کشورها وارد کرده و امنیت غذایی را با خطر جدی مواجه کرده است.

پایان پیام/

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها