آخرین اخبار

قیمت قارچ در راستای شعار سال حداقل تا ۶ ما آینده افزایش قیمتی ندارد

رییس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی با اشاره به اینکه تولید این محصول امسال از ۱۸۰ هزار تن به ۲۳۰ هزار تن افزایش می‌یابد گفت: در راستای تحقق شعار سال برنامه‌ای برای افزایش نرخ آن در ۶ ماهه نخست سال جاری نداریم.

به نقل از تسنیم مهدی رجبی رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در نشست خبری اظهار داشت: در راستای عمل به شعار افزایش تولید و مهار تورم به دنبال آن هستیم که قیمت قارچ خوراکی در سال جاری افزایش قیمت نداشته باشد و تولید این محصول نیز از 180 هزار تن سال گذشته به 225 تا 230 هزار تن خواهد رسید.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم قارچ  فله درب کارخانه 55 تا 60 هزار تومان است و در بازار به قمیت 65 تا 70 هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ادامه داد: هزینه های تولید این محصول 25 درصد افزایش یافته است اما با توجه به افزایش قیمتی که در اواخر سال قبل داشته ایم دیگر افزایش قیمت نخواهیم داشت.

رجبی با اشاره به اینجاد کنسرسیوم قارچی در کشور گفت: بر این اساس قیمت قارچ به صورت متمرکز تعیین و در بازار به فروش می‌رسد.

گرانی گوشت و مرغ مصرف قارچ را افزایش داد

وی تصریح کرد:با افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ مصرف قارچ خوراکی افزایش یافته است و با افزایش تولیدی که امسال داریم این افزایش تقاضا را پاسخ می دهیم.

رجبی همچنین به مردم توصیه کرد که از خرید قارچ از دستفروشان خودداری کرده و این محصول را به صورت بسته بندی یا فله تنها از فروشگاه ها خریداری کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها