آخرین اخبار

افزایش ۸۲ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر

از ابتدای فصل صید تا دهم فروردین ماه سال جاری، مقایسه آماری نشان از افزایش ۸۲ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر دارد.

به نقل از سازمان شیلات ایران، عباسپور نادری، مدیرکل دفتر مدیریت امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران با بیان اینکه از ابتدای فصل صید تا دهم فروردین ماه سال جاری، مقایسه آماری نشان از افزایش ۸۲ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر دارد. گفت: از آغاز فصل صید ماهیان استخوانی تا دهم فروردین ماه سال جاری ۵ هزار و ۹۰۰ تن از این گونه صید شده است که در مقایسه با مدت مشابه گذشته از رشد ۸۲ درصدی برخوردار است.

عباسپور نادری افزود: افزایش صید ماهیان استخوانی به تفکیک استانی شامل افزایش ۶۹ درصدی در استان گیلان با صید ۲ هزار و ۳۹۸ تن، افزایش ۹۸ درصدی در مازندران با صید ۳ هزار و ۳۲۳ تن و افزایش ۴۲ درصدی در استان گلستان با صید ۲۷۸ تن را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: ماهی کفال از افزایش در میزان صید برخوردار بوده است به گونه‌ای که امسال ۳ هزار و ۸۰ تن ماهی کفال صید شد که در مقایسه با صید سال گذشته که هزار و ۲۲۲ تن بوده از افزایش ۱۵۲ درصدی برخوردار است.

نادری همچنین ادامه داد: سال گذشته هزار و ۶۸۳ تن ماهی سفید صید شد که این رقم در سال جاری به ۲ هزار و ۶۱۲ تن رسیده است که از افزایش ۵۵ درصدی برخوردار است.

مدیرکل دفتر مدیریت امور صید و صیادی افزود: سرانه صید شرکت‌های تعاونی پره به طور متوسط در سه استان ۵۰.۴ تن است که نسبت به مدت مشابه گذشته ۸۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها