آخرین اخبار

وزیر جهاد کشاورزی: سطح زیر کشت گندم قراردادی در کشور به یک میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار رسید

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سطح زیر کشت قراردادی گندم امسال به عنوان یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه در کشور به یک میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در مراسم برداشت نخستین خوشه های طلایی گندم کشور در پیشین سیستان وبلوچستان اظهارداشت: دولت سال گذشته در راستای حرکت به سوی خودکفایی و تغییر الگوی کشت با برنامه ریزی منسجم برای محصول گندم کشت قراردادی را در اولویت کاری خود قرار داد که نتیجه آن تحت پوشش قرارگرفتن یک میلیون و ۴۵۰ هزار هکتار در قالب این طرح بود.
وی سطح مزارع گندم کشور را در سال زراعی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱؛ ۶ میلیون هکتار عنوان و ابراز امیدواری کرد به منظور رسیدن کشور به خودکفایی پیش بینی می شود در سال جدید سطح کشت قراردادی این محصول رشد قابل توجهی یابد.
وزیر جهاد کشاورزی با قدردانی از تلاش کشاورزان گفت: پیش بینی می شود امسال از سطح ۶ هزار هکتار مزارع گندم سیستان وبلوچستان ۱۰۰هزار تن از این محصول برداشت شود.
وی گفت: ۱۵ استان کشور امسال شرایط بهتری از نظر بارندگی نسبت به گذشته داشتتد که در مجموع پیش بینی بر افزایش تولید محصولات کشاورزی بویژه گندم است.
ساداتی از توزیع ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان خبر داد و افزود: در سال زراعی که در آن قرار داریم برای نخستین بار این میزان کود شامل فسفات، اوره و پتاس به منظور افزایش تولید و حمایت از بخش کشاورزی بین فعالان این بخش توزیع شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها