آخرین اخبار

۴ هزار بازدید از مراکز عرضه دامی تهران تا ۸ فروردین

مدیرکل دامپزشکی استان تهران اعلام کرد: چهار هزار بازدید از مراکز عرضه فرآورده‏‌‏های خام دامی از ابتدای طرح تشدید نظارتهای بهداشتی تا ۸ فرودین ماه انجام شده‌است.

به گزارش ایرنا از دامپزشکی استان تهران، دکتر مسعود محمدیان روز چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: از سیزدهم اسفند ۱۴۰۱ تا هشتم فرودین ماه امسال بازرسان دامپزشکی استان تهران در شیفت صبح و عصر بدون تعطیلی مراکز تحت پوشش را رصد و نظارت کردند.

وی افزود: در این مدت چهار هزار بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌‌‌های خام دامی انجام شده است که تا کنون ۱۰۶ هزار و ۵۶۹ کیلوگرم فرآورده خام دامی فاقد هویت ضبط و ۲۳ هزارو ۴۸۸ کیلوگرم انواع فرآورده های غیرقابل مصرف معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این مدت ۲۸ واحد متخلف نیز در استان تهران با حکم مراجع قضایی پلمب شده است.

محمدیان ادامه داد: سلامت مردم خط قرمز ما است و در این خصوص هیچگونه اغماضی نداریم و با شدت با متخلفان برخورد قانونی خواهیم کرد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه عرضه فرآورده ‌‌های خام دامی غیر مجاز می‌توانند با ادارات دامپزشکی شهرستانهای استان و یا کد چهار رقمی ۱۵۱۲ تماس بگیرند تا برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران از مردم درخواست‌ کرد تا فرآورده های دامی مورد نیاز را فقط از مراکز مجاز عرضه تهیه و به تاریخ تولید و انقضا توجه کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها