گزارش خبری

ضرورت تعامل و همگرایی بخش تحقیقات و اجرا در طرح کاشت یک میلیارد درخت

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: تشکیل کمیته علمی و حضور اساتید دانشگاه و بخش تحقیقات برای اجرایی کردن کاشت یک میلیارد درخت در کشور می‌تواند پشتوانه علمی محکمی برای انجام این کار مهم باشد.

کشاورزپلاس 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «عباسعلی نوبخت» در جلسه ستاد مردمی کاشت یک میلیارد درخت با تاکید بر تعامل و همگرایی بین موسسه تحقیقات، جنگل‌ها و مراتع و منابع طبیعی افزود: حفظ امنیت غذایی در کنار امنیت ملی اهمیت دارد.

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اضافه کرد: با دستور رییس جمهوری و حمایت وزیر جهاد کشاورزی طی یک برنامه چهار ساله یک میلیارد اصله نهال تولید و با مشارکت مردم کاشته می‌شود.

به گفته وی، با توجه به این که سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری متولی امنیت زیستی کشور است، امور مربوط به کاشت نهال بر عهده این سازمان قرار دارد.

نوبخت اظهار داشت: رسانه ملی و آموزش و پرورش به عنوان دستگاه‌های فرهنگ‌ساز نقش بسیار مهم و پررنگی در نهضت درختکاری خواهند داشت و ما امروز نیازمندیم تا کلیه اقدامات صورت گرفته را مستندسازی و به افکار عمومی اطلاع‌رسانی کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: آموزش و پرورش در تمامی خانواده‌ها نقش تعیین کننده دارد و شبکه شاد به ۲.۵ میلیون نفر به طور میانگین خدمات ارائه می‌کند.

نوبخت درباره نقش و اهمیت صدا و سیما در امر اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی نیز گفت: اگر اقدامات فراوانی انجام دهیم اما آن را به گوش مردم و مسوولان نرسانیم انگار کاری انجام نشده است. بنابراین هم آموزش و پرورش و هم صدا و سیما پیشران فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از اقدامات منابع طبیعی در کشور هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها