آخرین اخبار

تقدیر از پژوهشگران تکلیف ملی و دینی ما است

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: تقدیر از فعالان عرصه پژوهش، تکلیف ملی و دینی ما است و در شاخص‌های انتخاب پژوهشگران برتر، اخلاق پژوهش باید مورد توجه قرار بگیرد.

عکس

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی صبح امروز در مراسم ملی تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی که با شعار (پژوهش و فناوری، پیشران کشاورزی دانش‌بنیان و امنیت غذایی) در هفته پژوهش و فناوری برگزار شد، گفت: تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی اهمیت بسیاری دارد و با ارتباط و رسانه‌های پژوهشی نیز باید این اقدام انجام شود.

وی ادامه داد: در عرصه رسانه اعم از مجلات، رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب در درون و بیرون وزارت جهاد کشاورزی جشنواره‌ای برای تقدیر از رسانه‌های مختلف بخش کشاورزی باید برنامه‌ریزی شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که ما وظیفه داریم به عنوان تکلیف ملی و دینی از فعالان عرصه پژوهش تقدیر کنیم، تصریح کرد: در شاخص‌های انتخاب، اخلاق پژوهش نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی به کدهای اخلاقی برای انتخاب پژوهشگران برتر نیز اشاره کرد و گفت: "تواضع و فروتنی"، "اخلاق پژوهش"، "اعتماد به نفس" و "انتقادپذیری" از کدهای پژوهشگر برتر هستند.

این مقام مسوول یادآور شد: عرصه پژوهش وسیع است و لیکن باید باور به مسئله حیاتی بودن دانش و پژوهش بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

ربانی با تاکید بر رشد دانش و پژوهش، گفت: باید فعالیت‌های انجام شده به اطلاع افراد برسد؛ برگزاری "راهیان پیشرفت" برای دانش‌آموزان و دانشجویان برای حضور در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کمک می‌کند تا با پیشرفت این مجموعه آشنا شوند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها