آخرین اخبار

رفع مشکل عشایر برای دریافت تسهیلات بدون وثیقه و ضمانت

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تأمین وثیقه و ضمانت برای دریافت تسهیلات یکی از مشکلات عشایر است که با محقق شدن مصوبات دولت این مشکل رفع خواهد شد.

به نقل از صدا و سیما، عباس پاپی زاده، رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تأمین وثیقه و ضمانت برای دریافت تسهیلات یکی از مشکلات عشایر است که با محقق شدن مصوبات دولت این مشکل رفع خواهد شد. وی با اشاره به توجه ستاد اقتصادی دولت سیزدهم به افزایش اعتبارات صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی عشایری، گفت: در ادامه مصوبات دولت سیزدهم، ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ برای عشایر در نظر گرفته شده تا عشایر به نقدینگی و تسهیلات ارزان‌قیمت دست یابند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار کرد: جامعه عشایری وفادار به این آب و خاک و پاسدار سرحدات کشور هستند و امروز فرزندان غیور این قشر زحمت کش باعث افتخار کشور هستند.
وی همچنین با اشاره به نقش ارزنده و بی بدیل عشایر در تأمین امنیت مرزها و تأمین امنیت غذایی کشور، گفت: ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور توسط عشایر تولید می‌شود و اگر امروز ۵۰ هزار تن واردات گوشت قرمز داریم مدیون تلاش‌های عشایر هستیم چراکه اگر تولیدات عشایر نبود باید ۲۵۰ هزار تن گوشت قرمز به کشور وارد می‌کردیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها