آخرین اخبار

تخم‌مرغ در انگلیس سهمیه بندی شد

شیوع گسترده آنفولانزای پرندگان در انگلیس و بالا رفتن هزینه‌های تولید، باعث کمبود تخم مرغ در این کشور و سهمیه بندی آن در برخی فروشگاه‌ها شده است.

 به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، مردم انگلیس به‌دنبال تخم‌مرغ با طبقه‌های خالی فروشگاه‌ها مواجه شده‌اند. گسترده‌ترین شیوع آنفولانزای پرندگان در انگلیس و افزایش هزینه‌ها عرضه تخم‌مرغ در سراسر کشور را با مشکل مواجه کرده‌است.

 مشتریان در سوپرمارکت‌های بزرگ سنتزبری و تسکو هیچ تخم‌مرغی پیدا نمی‌کنند و فروشگاه لیدل در برخی از شعبه‌های خود تخم‌مرغ را سهمیه‌بندی کرده‌است.

 منوی صبحانه در رستوران‌ها در سراسر انگلیس محدود شده و سرآشپزها به‌دنبال جایگزینی برای تخم‌مرغ به‌خاطر کمبود آن هستند.

 کریستین میدلمیس، رئیس سازمان دامپزشکی انگلیس گفت:«ما در سال جاری با بزرگ‌ترین شیوع آنفولانزای پرندگان و افزایش سریع تعداد موارد ابتلا در مزارع اقتصادی در سراسر کشور مواجه شده‌ایم».

 طبق گزارش مرکز جلوگیری و کنترل بیماری‌ها در انگلیس، 234 مورد آنفلوانزای پرندگان در این کشور از ابتدای اکتبر 2021 شناسایی شده و 48 میلیون پرنده طی فصل اپیدمی آنفلوانزای پرندگان در سال گذشته و سال جاری میلادی در سراسر این کشور و در اروپا معدوم شده‌اند.

 افزایش هزینه تولید در مزارع ماکیان در انگلیس فشار بر زنجیره عرضه تخم‌مرغ را افزایش داده است. انجمن تولیدکنندگان تخم‌مرغ انگلیس اعلام کرد تولیدکنندگان این محصول به‌شدت از افزایش هزینه‌های تولید آسیب‌دیده‌اند. تغذیه مرغ‌ها درحال‌حاضر 50 درصد گران‌تر از گذشته شده و قیمت انرژی هم افزایش یافته است.

 برخی کشاورزان می‌گویند کمبود فعلی تخم‌مرغ نتیجه عدم پرداخت کافی به آنها توسط خرده‌فروشان است. متوسط قیمت یک شانه تخم‌مرغ 50 پنی (حدود 59 سنت) در سوپرمارکت‌ها بالا رفته، اما پرداخت به کشاورزان حدود 5 تا 10 پنس طی این دوره افزایش یافته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها