آخرین اخبار

گرانی یخدان مشکل جدید صادر کنندگان/برخی دلار را توجیه گرانفروشی کرده اند

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت:‌ قیمت یخدان هایی که در داخل کشور تولید می شود را برخی به بهانه دلار ۷۰ درصد گران کرده اند که درد سر جدیدی برای صادر کنندگان شده است.

گرانی یخدان مشکل جدید صادر کنندگان/برخی دلار را توجیه گرانفروشی کرده اند

سید رضا نورانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود:‌افزایش قیمت یخدان‌های صادراتی در دو هفته گذشته، مشکلات صادرکنندگان را افزایش داده است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران ادامه داد: قیمت این یخدان ها که برای صادرات آبزیان، میگو و انواع سبزیجات استفاده می شود تنها در دو هفته گذشته بیش از 70 درصد رشد کرده و از 40 هزار به 70 هزار تومان رسیده است.

*دلار بهانه رشد گرانفروشی شده

نورانی با بیان اینکه برخی افزایش نرخ دلار را بهانه کرده و قیمت را افزایش داده اند، گفت: نخست اینکه این یخدان ها در داخل کشور تولید می شود  و دوم افزایش نرخ دلار در برابر این افزایش قیمت بسیار ناچیز است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با طرح این سوال که چه کسانی پشت پرده این افزایش قیمت های هستند؟ گفت:‌ باید به افزایش بی مورد قیمت ها نظارت شود و با افراد برخورد قانونی به عمل آید.

وی گفت:‌افزایش قیمت این یخدان ها به صورت کاملا رسمی است و برای خریدار فاکتور مهر دار ارائه می دهند و عجیب است که کسی با آنها مقابله ای نمی کند.

نورانی تصریح کرد: علاوه بر اینکه قیمت یخدان ها را افزایش داده اند، حجم آنها را هم کرده‌اند که باعث کاهش کیفیت محصولات صادراتی می شود.

به گفته این مسئول یخدان های صادراتی از فوم تشکیل شده و حجم 4 تا 8 کیلوگرمی دارد که پس از گذاشتن محصولات آبزی یا سبزی در آن به همراه یخ به کانتینرهای یخچال دار هدایت شده و به کشورهای دیگر صادر می شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها