آخرین اخبار

فروش مرغ منجمد خارج از سامانه ستکاوا ممنوع شد/ خرید توافقی مرغ در سامانه

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه فروش مرغ منجمد خارج از سامانه ستکاوا ممنوع شده است، گفت: تاکنون ۶هزار تن مرغ منجمد در سامانه ستکاوا در استان تهران بارگذاری شده است و کنار خرید نقدی در سامانه، خرید توافقی نیز به‌زودی انجام خواهد شد.

به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، صبح امروز جلسه قرارگاه امنیت غذایی به‌ریاست سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی با حضور معاونین وزیر، رؤسای سازمان‌ها و مسئولان ذی‌ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی بر اهمیت ثبت سفارش مرغ منجمد در سامانه ستکاوا تأکید و اظهار کرد: فروش مرغ منجمد خارج از سامانه ستکاوا ممنوع است تا مرغ به‌صورت بهداشتی و بدون دخالت واسطه به دست مصرف‌کننده برسد.

وی بر استفاده از ظرفیت صنایع تبدیلی و زنجیره‌های تولید در توزیع مرغ تأکید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: مرغ خریداری‌شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور به‌صورت قطعه‌بندی ذخیره و عرضه خواهد شد.

وی افزود: مرغ قطعه‌بندی‌شده در بسته‌بندی‌های 2کیلوگرمی در بازار عرضه شود تا مصرف‌کننده توان خرید مرغ را داشته باشد.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: تاکنون 6 هزار تن مرغ منجمد در سامانه ستکاوا در استان تهران بارگذاری شده است. کنار خرید نقدی در سامانه خرید توافقی نیز به‌زودی انجام خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان تصریح کرد: در راستای حمایت از باغداران زیتون و انار، خرید توافقی این دو محصول در دستور کار سازمان تعاونی روستایی کشور قرار گرفته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها