آخرین اخبار

خرید تضمینی دام توسط دولت/ صادرات شیرخشک انجام خواهد شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با هدف رفع مشکلات دامداران، دو سیاست شامل خرید تضمینی دام توسط دولت و تامین نهاده دامی به صورت امانی در دستور کار قرار گرفته است.

4260274
 

به گزارش کشاورزپلاس، سید جواد ساداتی نژاد در سخنرانی بین خطبه‌های نمازجمعه دامغان به میزبانی مصلای این شهرستان ضمن اشاره به مشکلات دامداران به خصوص در تأمین نهاده‌های دامی، تاکید کرد: دولت برای کاهش مشکلات دامداران با توجه به اینکه سال سختی را در پیش داریم، خرید تضمینی دام را در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه تأمین نهاده‌های دامی به صورت امانی برای کمک به دامداران دیگر اقدامی است که صورت می‌گیرد، ابراز کرد: دامداران پس از تحویل امانی نهاده و پروار دام می‌توانند به صورت تهاتر و یا خرید تضمینی دام را تحویل شرکت پشتیبانی دام دهند و لذا سعی شده تا شرایط برای دامداران در این ارتباط تسهیل شود.

عضو کابینه سیزدهم با بیان اینکه برای شیر تولیدی دامداران نیز سیاست‌هایی در نظر گرفته شده است، گفت: قرار است مازاد تولید شیر کشور به شیر خشک تبدیل و از کشور، صادر شود.

ساداتی نژاد با اشاره به کاهش قیمت شیرخشک در بازارهای جهانی، بیان کرد: این موضوع نگرانی‌هایی را به دنبال داشت اما ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفت تا برای رفع نگرانی تولیدکنندگان، تعهد ارزی صادرکنندگان شیر به مدت چهار ماه صفر شود که با تصمیم گرفته شده مشکلی برای خرید شیر دامداران از سوی شرکت‌ها وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم برای ایجاد رغبت در بین کشاورزان و همچنین تشویق به فروش گندم تولیدی و تأمین بازار مورد نیازشان، قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش داد، گفت: امسال شاهد بودیم که قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل ۱۲۸ درصد بیشتر شد و همچنین در دیگر اقلام مانند جو، برنج و … نیز تلاش کردیم این افزایش تداوم داشته باشد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به برگزاری جشنواره پسته ایران دامغان نیز گفت: پسته یک محصول اقتصادی و استراتژیک است که برگزاری رویدادهایی از این دست می‌تواند در شناساندن این ظرفیت مؤثر باشد.

 ساداتی نژاد برای حضور در اختتامیه نهمین جشنواره پسته ایران، دامغان به استان سمنان سفر کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها