آخرین اخبار

کیفیت کودهای یارانه‌ای خط قرمز شرکت خدمات حمایتی کشاورزی

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، در برنامه تامین و تدارک نهاده های کشاورزی به ویژه کودهای یارانه ای، کیفیت خط قرمز این شرکت و وزارت جهاد کشاورزی است.

به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی، حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در گفتگویی در خصوص کیفیت کودهای یارانه‌ای ازته، فسفاته و پتاسه گفت: خط قرمز ما در برنامه تأمین و تدارک نهاده‌های کشاورزی به ویژه کودهای یارانه‌ای، کیفیت آنها است و سامانه کنترل کیفیت مستقر در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی که از کارخانه‌های تولیدی تا کارگزاری‌های فروش را دربر می‌گیرد، به طور سیستماتیک اجازه ورود و توزیع کودهای کم کیفیت را نمی‌دهد.

وی با چندلایه خواندن نظام کنترل کیفیت مستقر در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، افزود: پس از انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان داخلی، کلیه مراحل تولید کود در کارخانه تا مرحله بارگیری محموله تولیدی توسط کارگروه بازرسی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کنترل و قبل از بارگیری نمونه‌برداری، آزمایش و پس از تأیید و اطمینان از کیفیت آن اجازه بارگیری و حمل به استان مقصد داده می‌شود.

رسولی ادامه داد: علاوه بر کنترل کیفی محموله در مبدا، محموله های مذکور پس از تخلیه در انبارهای این شرکت در استان مقصد، یک‌بار دیگر توسط کارگروه دیگری نمونه‌برداری شده و پس از تأیید کیفیت آن، اجازه توزیع و ارسال به کارگزاران فروش را می‌یابد.

به گفته وی، پس از توزیع و ارسال کودهای مذکور به شبکه کارگزاری، مجدداً کودهای ارسالی توسط کارگروه نظارت استان نمونه‌برداری و آزمایش می‌شوند، که نتایج واصله از مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور بیانگر کیفیت بسیار بالای کودهای یارانه‌ای تدارک شده توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در خصوص محموله های وارداتی بیان کرد: میزان کنترل و نظارت بر کیفیت کودهای وارداتی سخت‌گیرانه‌تر از تولیدات داخلی بوده و علاوه بر نمونه‌برداری در کارخانه تولیدی در کشور مبدا و تأیید کیفیت آن، قبل از بارگیری در کشتی محموله ارسالی به گمرک توسط بازرسین بین‌المللی، نمونه‌برداری و در صورت تأیید کیفیت آن اجازه بارگیری می‌یابد. این محموله ها پس از رسیدن کشتی به بنادر جنوبی یا شمالی ایران، مجدداً قبل از بارگیری و حمل به استان ها، توسط شرکت بازرسی بین‌المللی دیگری در انبارهای گمرک کنترل و نمونه‌برداری می‌شود و در صورت تأیید اجازه بارگیری می‌یابد.

وی افزود: محموله های ارسالی از بنادر، یک بار در انبارهای این شرکت در استان مقصد و یک بار دیگر در کارگزاری توسط گروه پایش استانی نمونه‌برداری و کنترل می‌شوند، در چنین شرایطی امکان ورود کودهای کم کیفیت به چرخه توزیع غیرممکن است.

رسولی به سوءاستفاده سودجویان از برند و نام شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در تولید محصولات تقلبی و کم کیفیت اشاره و اظهار کرد: به علت کیفیت بسیار بالای محموله های تدارک شده توسط این شرکت و اعتماد مصرف‌کنندگان به آن، متأسفانه شاهد تولید کودهای کم کیفیت زیرپله‌ای با نام و برند شرکت خدمات حمایتی کشاورزی هستیم که طی یک سال اخیر حداقل ۲۰ مورد از موارد مذکور توسط این شرکت شناسایی و به سیستم قضایی کشور معرفی و برخورد شده است.

وی در پایان از گزارش و اظهارات غیرفنی اقتصاد آنلاین در خصوص کیفیت کودهای تدارک شده توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلایه کرد و گفت: شرکت خدمات حمایتی در پیگیری حقوقی این گونه اظهارنظرهای غیرمستند که مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی است، حق پیگیری را برای خود محفوظ می‌دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها