آخرین اخبار

۵ بیماری دامی تا دو سال آینده ریشه کن می شود

رییس سازمان دامپزشکی از ریشه کنی ۵ بیماری دامی تا دو سال آینده خبر داد.

به گزارش کشاورزپلاس، محمد آقامیری، در نشستی خبری که به مناسبت هفته دولت در حال برگزاری است، اظهار کرد: برنامه‌های انجام شده برای ریشه کنی ۵ بیماری دامی در دستور کار قرار گرفته که این بیماری‌ها شامل آبله، تب برفکی، شاربن، هاری و بروسلوز است.

به گفته رئیس سازمان دامپزشکی کشور، ریشه کنی این بیماری‌ها دو سال به طول می‌انجامد.

معاون وزیر کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حدود ۶۰۰ میلیون دوز واکسن در بخش دام نیاز داریم، گفت: ۹۱ درصد از نیاز از این بخش در داخل کشور تولید می‌شود و حدود ۵۰ میلیون دوز را وارد می‌کنیم. همچنین حدود ۱۰.۵ میلیارد دوز واکسن برای بخش طیور نیاز داریم که ۳.۵ میلیارد آن در داخل کشور تولید و ۷ میلیارد آن وارداتی است.

آقامیری اضافه کرد: حدود ۱۲۰ میلیون دوز واکسن در حوزه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیاز داریم که از این عدد حدود ۶۰ میلیون دوز در داخل کشور تولید می‌شود که اگر ۶۰ میلیون دوز دیگر هم در داخل تولید شود از خروج ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از کشور جلوگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی از توسعه روابط بین کشورها خبر داد و ادامه داد: سازمان مذاکره با ۴۵ کشور را مد نظر قرار داده است چرا که هدف ما این است که برای تولیدکنندگان بازار ایجاد کنیم و رایزنی‌های ابتدایی برای تصاحب بخشی از بازار کشورهای آفریقایی را انجام دادیم. همچنین مسیر صادرات طیور به عراق بعد ۶ سال گشوده شد.

آقامیری تاکید کرد: علاوه بر این مجوز صادرات میگو به اتحادیه اروپا را اخذ کردیم و صادرات ماهیان گرم آبی و سردآبی را دریافت کردیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها