آخرین اخبار

نماینده ویژه دولت و وزیرجهاد کشاورزی به مقام شامخ شهدای ملایر ادای احترام کرد

وزیر جهاد کشاورزی و نماینده ویژه دولت در بدو ورود به شهرستان ملایر با حضور در گلزار شهدای گمنام بام ملایر به مقام شامخ یک‌ هزار و ۱۰۰ شهید این شهرستان ادای احترام کرد

به گزارش کشاورزپلاس؛ "سیدجواد ساداتی نژاد؛ به عنوان نماینده ویژه دولت سیزدهم در سی‌امین سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت به استان همدان است که صبح امروز پنجشنبه وارد شهرستان ملایر شد.

در این سفر نماینده ویژه دولت در ملایر قرار است از یک طرح فراز در روستای ورچق بازدید کند.

دیدار یا خانواده شهید "رحمان بتویی" و بازدید از مسکن مهر و مجموعه تفریحی و توریستی مینی‌ورلد از دیگر برنامه‌های دکتر ساداتی‌نژاد به شهرستان ملایر است.

 

نماینده ویژه دولت و وزیرجهاد کشاورزی به مقام شامخ شهدای ملایر ادای احترام کرد

برپایی میز ارتباطات مردمی از مهمترین برنامه دکتر ساداتی‌نژاد نماینده ویژه دولت و وزیر جهاد کشاورزی به ملایر است.

نماینده ویژه دولت در ملایر همچنین از شرکت بافتینه و بافتسان ملایر تولید کننده منسوجات نبافته و اسپان باند نیز بازدید خواهد کرد.

برنامه وزرا و اعضای هیات دولت در سی امین سفر استانی رییس جمهور 

همچنین جمعی از وزرای دولت به نمایندگی از رییس جمهور به شهرستان های تابعه استان همدان سفر می کنند و ضمن دیدار با مردم و شرکت در جلسات کاری، مسایل و مشکلات منطقه را بررسی و نتیجه کار را در شورای اداری استان به رییس جمهور ارایه می کنند.

در همین ارتباط، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان‌های ملایر و نهاوند می‌رود و یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش نیز برای بررسی مسایل و مشکلات اسدآباد به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور به این شهرستان سفر می کند.

برهمین اساس، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو به شهرستان فامنین رفته و عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز عازم شهرستان تویسرکان خواهد شد.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده رییس جمهور به شهرستان کبودرآهنگ می رود، علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست به شهرستان بهار سفر کرده و بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در شهرستان های رزن و درگزین حضور خواهد یافت.

وزرا به عنوان نمایندگان ویژه رییس جمهور در سفر شهرستان های مورداشاره، علاوه بر دیدار مستقیم با مردم و بازدید از طرح ها و بررسی مشکلات و مسایل، نتیجه کار را برای جمع بندی و تصمیم گیری در جلسه شورای اداری استان همدان با حضور رییس جمهور، بیان می کنند.

همچنین در این سفر مسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهور, حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی عضو شورای هماهنگی و ارتباطات با روحانیت و غلامحسین اسماعیلی رییس دفتر رییس جمهور نیز در همدان حضور یافته و با شرکت در نشست های تخصصی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه های کاری و ماموریتی خود را بررسی می‌کنند.

‌استان همدان در مجموع پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی(آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و روستایی) دارد که این استان همواره به واسطع موقعیت خاص جغرافیایی به عنوان شاهراه ارتباطی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور یاد می شود.

همدان همچنین با ۲ خط ریلی جداگانه در مسیر غرب و مرکز کشور با طول حدود ۵۰۰ کیلومتر دارای موقعیت ممتازی در این بخش است.

این استان زرخیز دارای ۶۹۲ هزار هکتار زمین زراعی(آبی و دیم) و ۱۱۷ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی است که بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ارزش ریالی تولیدات کشاورزی استان معادل ۶۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

 همدان از قطب های اصلی تولید سیر، سیب زمینی و گندم به عنوان محصولات راهبردی کشاورزی است.

استان همدان همچنین دارای ۲ نشان جهانی «انگور و مبل و منبت» ملایر و «سفال» لالجین است، ضمن اینکه محصول گردوی شهرستان تولید با نشان ملی از جمله بهترین و موغوبترین گردوی تولیدی در جهان است.

خبرها و گزارش های بیشتر از سفر استانی رییس جمهور به این استان را در پرونده خبری «دیار هگمتانه میزبان سی‌امین سفر استانی رییس جمهور» دنبال کنید.

شهرستان ملایر با جمعیتی بیش از ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها