آخرین اخبار

تاکید نماینده مجلس بر استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان برای بیابانزدایی

عضو کمیسیون کشا‌رزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس خواستار مسوولیت‌پذیری و مشارکت همگانی و استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با خشکسالی و بیابانزایی در کشور شد.

عکس

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی در مراسم بزرگداشت روز جهانی مقابله با بیابان‌زایی، علیرضا عباسی با اشاره به تغییرات اقلیمی و آثار ناشی از آن گفت: همه آحاد جامعه باید نسبت به محیط زیست مسوولیت‌پذیر باشند و ضروری است که‌ دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش مشارکت تنگاتنگ با موضوع خشکسالی و بیابان‌‌زایی داشته باشند تا از پیشرفت این پدیده در عرصه‌های کشور جلوگیری شود.

وی افزود: از ظرفیت‌های دانش‌بنیان، پژوهشگران و دانشگاه‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی و بیابانزایی نیز باید استفاده کرد.

عباسی با اشاره به برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی و محدودیت‌های منابع آب و خاک در کشور اظهار داشت: مجلس نگاه متوازنی به چهار مقوله کشاورزی، منابع طبیعی، آب و محیط زیست دارد.

وی خاطرنشان کرد: بودجه‌هایی که طی دو سال اخیر برای این چهار مقوله تصویب شده است، نگاه متوازن و توجه ویژه مجلس را نسبت به این‌ موارد نشان می‌دهد.

نماینده مردم کرج در مجلس ابراز امیدواری کرد؛ در تدوین برنامه هفتم توسعه این نگاه ویژه و متوازن به کشاورزی، منابع طبیعی، آب و محیط زیست لحاظ شود.

  

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها