توانمندی و ظرفیت حرفه دامپزشکی در ایران از بسیاری از کشورهای منطقه کارآمدتر است/  مدارک دال بر صلاحیت حرفه‌ای دامپزشک اندونزیایی برای بررسی و ارائه مجوز لازم به سازمان نظام دامپزشکی ارائه شود

 

رئیس سازمان نظام دامپزشکی در نامه‌ای به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به اظهارات وی مبنی بر دعوت از دامپزشک اندونزیایی برای مراقبت از توله یوزپلنگ باقی مانده از «ایران» واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا دکتر صفری در این نامه خطاب به دکتر سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تأکید بر کفایت دامپزشکی ایران از حیث دانش، امکانات، تجهیزات و دامپزشکان فعال در حوزه حیات وحش،  توانمندی و ظرفیت حرفه دامپزشکی در ایران را از بسیاری از کشورهای منطقه کارآمدتر دانست.

وی اظهار داشت: سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا از انتقال دانش نوین در حوزه دامپزشکی از طریق دعوت از دامپزشکان سرشناس بین‌المللی استقبال و حمایت می‌نماید اما آنجا که ارائه هرگونه خدمات مشاوره‌ای و درمانی در حوزه دامپزشکی در سطح کشور منوط به تأیید صلاحیت و اخذ مجوز از سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران است می‌بایست مدارک مثبته دال بر صلاحیت حرفه‌ای دامپزشک اندونزیایی مورد نظر برای ارائه خدمات مورد نیاز آن سازمان جهت بررسی و تأیید و ارائه مجوز لازم به این سازمان ارسال شود، در غیر اینصورت ارائه خدمات حرفه ای دامپزشکی توسط ایشان در امر مشاوره و درمان و مراقبت دامپزشکی در جمهوری اسلامی ایران مغایر قوانین و مقررات می باشد.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی در بخش دیگری از این نامه بیان داشت:  کمیته دامپزشکی حیات وحش و محیط زیست سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا. بررسی نحوه مدیریت خدمات و مراقبت‌های دامپزشکی درخصوص یوز ایران را آغاز نموده و گزارش قصور یا تقصیر احتمالی کادر دامپزشکی و عوامل مدیریتی ذیربط را به شورای مرکزی این سازمان و عندالزوم دیگر مراجع ذیربط ارائه خواهد نمود.

گفتنی است به همین منظور کمیته دامپزشکی حیات وحش و محیط زیست سازمان نظام دامپزشکی یکشنبه مورخ یکم خردادماه در نشست اضطراری به بررسی ابعاد مختلف این رویداد مربوط به توله یوز «ایران» خواهد پرداخت.

متن نامه رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران بدین شرح است:

 


عکس

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها