آخرین اخبار

یارانه‌ها حذف نمی‌شود / هدف ما ایجاد عدالت در توزیع یارانه هاست

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرار نیست یارانه‌ها حذف شود بلکه ما به دنبال ایجاد عدالت در توزیع یارانه‌ها هستیم.

به نقل از مهر، سید جواد ساداتی نژاد در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در حال حاضر با دو مشکل عمده در دنیا مواجه هستیم. در وهله اول شاهد افزایش قیمت جهانی محصولات کشاورزی به ویژه غلات و روغن هستیم که این شتاب قیمت از اسفند سال گذشته آغاز شد و رشد بی سابقه‌ای داشته است. همچنین یکی دیگر از مشکلات، خشکسالی است که هنوز هم استمرار دارد.

وی بیان کرد: طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، مورد نظر مجلس و دولت است و باید اجرا شود و در قانون بودجه هم آمده است. اجرای دقیق این طرح نیازمند همکاری مضاعف دولت و مجلس است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در دولت، ستادی برای این کار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شده است و آنان برنامه ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام می‌دهند تا طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به نحو درست اجرایی شود و هزینه خانوارها باید حتماً جبران شود.

ساداتی‌نژاد با اشاره به اینکه اطلاع رسانی لازم هم به مردم انجام می‌شود، گفت: هدف از اجرای این طرح آن است که عدالت در توزیع یارانه‌ها انجام شود اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که یارانه‌ها حذف نمی‌شود.

وی بیان کرد: طی سالهای گذشته در توزیع یارانه‌ها، رانت و فساد زیادی وجود داشته است و این مسئله باعث شد صادرات بی رویه از محل یارانه‌ها انجام شود اما ما به دنبال آن هستیم که در توزیع یارانه‌ها، عدالت به وجود آید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها