آخرین اخبار

مشکلات پیش روی تولید کشاورزی دانش بنیان و اشتغال آفرین

سیستم تغذیه طیور کشور ایران همانند سیستم پرورش در آمریکا است اما با توجه به تفاوت آب و هوای این دو منطقه و عدم توانایی کشت ذرت همانند آمریکا، پرورش دهندگان باید در جیره های خود تغییراتی ایجاد کنند و این موضوع به گفته کارشناسان تغذیه امکان پذیر است.

به نقل از تسنیم روزهای ابتدایی قرن جدید در شرایطی سپری می‌شود که جهان، در هیاهوی تغییر و دست به دست شدن قدرت بین کشور های ابرقدرت جهان به سر می‌برد. رهبرمعظم انقلاب در سخنرانی نوروزی همانند سال های گذشته نقشه راه و هدفی را برای  مسئولین کشور در سال جاری ترسیم نمودند.

ایشان پس از بیان نقاط قوت سالی که گذشت از جمله انتخابات ریاست جمهوری، تولید چندین واکسن در کلاس جهانی برای درمان بیماری کرونا و اذعان دولتمردان آمریکایی به شکست خفت بار تحریم هایشان علیه ایران، از تلخی های این سال نیز یاد کردند که مهم ترین آن تلخی ها سخت شدن شرایط زندگی و معیشت برای ملت ایران بود.

مقام معظم رهبری در این سخنان بار دیگر نگاه دقیق، عمیق و کارشناسی شده خود به مسائل کشور را نمایان کردند و از تولید، به عنوان کلید حل مشکلات کشور و راه حل عبور از موانع یاد کردند. از آثار و برکات تولید در کشور می‌توان به رشد اقتصادی، اشتغال زایی، کاهش تورم، افزایش سرانه درآمد عمومی و افزایش رفاه عمومی اشاره کرد.

همچنین افزایش تولید تأثیرات روانی هم دارد که عبارت است از افزایش اعتماد به نفس و زنده کردن حس عزتمندی در مردم یک جامعه، که متأسفانه در سال های اخیر تولیدکننده روز به روز سرخورده تر و بی میل تر شده است که البته نباید بگذاریم اینگونه پیش برود و باید با حمایت واقعی و به جا از تولید، امید را که عامل اصلی حرکت و پیشرفت هست در دل مردم و تولیدکنندگان زنده کنیم تا آنها را ترغیب و تشویق به این امر کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها