آخرین اخبار

رشد ٨.۴ درصدی فروش گندم در سال جاری

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: میزان فروش گندم به کارخانجات آردسازی نسبت به سال گذشته ۸.۴ درصد افزایش یافته است.

3817730

 به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در نشست کارگروه گندم، آرد و نان با بیان این‌که کالای استراتژیک گندم با برنامه‌ریزی‌های خوب این شرکت تأمین شده و سطح ذخایر به اطمینان رسیده، از افزایش میزان فروش گندم به کارخانجات برای تامین آرد مورد نیاز واحدهای صنفیِ نانوایی و صنعتی خبر داد.

حنان، میزان این افزایش را ۸.۴ درصد اعلام کرد که در سال ۱۳۹۹ میزان فروش در این مقطع زمانی (حدود ۸ ماه) کمتر از امسال بوده است.

وی تشریح کرد: میزان فروش گندم تاکنون به بیش از ۷ میلیون تن رسیده است.

حنان عنوان کرد: امسال ۴.۵ میلیون تن گندم با نرخ تضمینی ۵۰۰۰ تومان از کشاورزان خریداری شد و با توجه به وقوع پدیده خشکسالی که بر تولید و خرید تاثیر گذاشت و سبب کاهش شد، برنامه‌ریزی‌ها برای تامین گندم در سال گذشته انجام و با تدارک خوب از اردیبهشت ماه امسال تاکنون حدود ۴ میلیون تن گندمِ خریداری شده از خارج وارد کشور شده است.

وی گفت: از ۴ میلیون تن گندم وارد شده به کشور براساس برنامه حمل این شرکت، بیش از ۳ میلیون تن به مراکز و مقاصد تعیین شده منتقل شده و مابقی نیز در حال حمل است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان خرید خارجی گندم این شرکت را بیش از ۹ میلیون تن اعلام کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها