آخرین اخبار

مشکل حمل ونقل داخلی نهاده های دامی ربطی به واردکنندگان ندارد

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی تاکید کرد که مشکل حمل ونقل داخلی نهاده های دامی ربطی به واردکنندگان ندارد.

به نقل از خبرگزاری مهر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام وطیور ایران در واکنش به برخی اظهارنظرها که واردکنندگان را مسئول برخی نابسامانی‌ها در بازار نهاده‌های دامی معرفی می‌کند توضیحاتی ارائه کرد.

در توضیحات اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی آمده است:

وقتی محموله تحویل داده می‌شود اگر کیفیت کالا مطلوب نباشد خریدار امکان شکایت دارد اما مجازات اشکالات رخ داده در بخش حمل بار به پای واردکنندگان نوشته می‌شود این در حالی است که نهاده‌های دامی پس از ورود و ترخیص کالا در سامانه بازارگاه عرضه و آدرس مقصد حمل برای شرکت باربری مجاز ارسال می‌شود.

بعد از اعلام بار توسط باربری‌ها نیز مسئولیت حمل کالا بر عهده خریدار و سیستم حمل و نقل کشور خواهد بود نه وارد کننده کالا اما متأسفانه اخیراً به غلط مشکلات حمل داخلی کالا متوجه واردکننده شده و از این بابت شکایات و پرونده‌های متعدد در تعزیرات و سایر مراجع ایجاد شده است.

در این خصوص صدور برخی آرا تعزیرات بر علیه واردکننده نیز به دلیل بی اطلاعی و اطلاعات غلط ارائه شده به شعب باعث تشدید مشکلات در جریان تأمین کالاهای اساسی شده است است.

بدیهی است که وارد کننده بعد از عرضه کالا در سامانه بازارگاه و ارسال آدرس خریداران به باربری هیچگونه اختیار و ابزاری برای دخالت در امر حمل نداشته و موضوع مربوط به شرکت‌های حمل و نقل خریدار کالا بوده است. در همین ارتباط نامه‌ای از طریق اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران به رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ارسال و درخواست رسیدگی و رفع این مشکل شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها