آخرین اخبار

چالش‌های حافظان منابع طبیعی در برنامه هفتم توسعه دیده شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: چالش‌های حقوق و مزایا و رابطه استخدامی حافظان منابع طبیعی باید در برنامه هفتم توسعه لحاظ و رفع شود.

168972306

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سیدجواد ساداتی نژاد» عصر امروز (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم پنجمین گرامیداشت ملی مقام جنگلبانان، جان نثاران منابع طبیعی که در محل این سازمان برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مراسم تقدیر از مقام شهدای جنگلبان و داوطلبین شهیدی است که حامی منابع طبیعی هستند، افزود: منابع طبیعی در همه دنیا یک ثروت بین نسلی است و سرزمین ایران مواهب بزرگی را در قالب منابع طبیعی در اختیار ما قرار داده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: رسالت ما حفظ عرصه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری برای نسل های آینده است که هم در قانون اساسی و هم در اسناد بالادستی نگاه ویژه‌ای به آن شده است.

وی با بیان اینکه در طول چند سال گذشته رهبر معظم انقلاب توجه ویژه ای به حوزه آبخیزداری داشته‌اند، تصریح کرد: در بحث حفظ آب و خاک، فعالیت و رونق خوبی بعد از سال‌ها فراموشی صورت گرفته و امیدوارم در دوره جدید همه اهتمام خود را در این بخش بکار بگیریم تا منابع طبیعی بتواند با مشارکت مردم در حوزه‌های آبخیز حفاظت و صیانت شود.

ساداتی نژاد گفت: حتما تلاش خواهیم کرد مسائل و مشکلات خدمات جنگلبانان از جمله بحث استخدامی به درستی انجام شود.

وی افزود: در قالب قوانین مورد نیاز چه در دولت و چه در مجلس تلاش خود را بکار خواهیم بست و امیدواریم قانون آبخیزداری در این دوره بتواند به سر منزل موثری رسیده و از نابسامانی هایی که در این حوزه وجود دارد، کاسته شود.

ضرورت رفع اختلافات اراضی کشاورزی و منابع طبیعی در دولت جدید 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از موارد بسیار مهمی که ضرورت دارد و سالیان زیادی به طول کشیده، موضوع کاداستر و سند دار شدن اراضی منابع طبیعی و رفع اختلافات بین منابع طبیعی، مردم و کشاورزان است.

وی افزود: بیشتر روستاییان و کشاورزان نگرانی هایی در این خصوص دارند و امیدواریم در این دوره بتوانیم مشکلات را با برنامه ریزی رفع کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: همچنین برنامه هفتم توسعه را در پیش داریم و باید بحث حفاظت از جنگل ها و مراتع در این برنامه جایگاه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، شبکه رادیویی منابع طبیعی و آبخیزداری در چهار استان کشور افتتاح و همچنین از کارت ویژه ضابطان قضایی برای جنگلبانان رونمایی شد.

در این مراسم ۱۷ جنگلبانان و جانثاران نمونه و همچنین از خبرنگاران ریحانه یاسینی و مهشاد کرمی تقدیر به عمل آمد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها