آخرین اخبار

وزارت جهاد کشاورزی مرجع تعیین میزان سوخت مصرفی ماشین­‌آلات کشاورزی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد کشاورزی را به عنوان مرجع تعیین میزان سوخت مورد نیاز ماشین­‌های کشاورزی و واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی این بخش انتخاب کردند.

157768089

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه و در ادامه بررسی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، ماده ۷ این طرح را با ۱۸۹ رای موافق تصویب کردند.

بر اساس ماده ۷؛ مرجع تعیین میزان سوخت مورد نیاز ماشین­‌های کشاورزی و واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی می‌­باشد. وزارت جهاد کشاورزی مکلف است ظرف دوماه از ابلاغ این قانون سهمیه­‌های سوخت تعیین­‌شده را به وزارت نفت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام نماید.

وزارت نفت موظف است براساس نظر وزارت جهاد کشاورزی سهمیه­‌های تعیین­‌شده را بدون تغییر در اختیار بهره­‌ برداران قرار دهد.

در تبصره یک این ماده آمده است: وزارت نفت مکلف است حداکثر ظرف ۶­ ماه پس از  لازم‌­الاجراء شدن این قانون نسبت به صدور کارت هوشمند سوخت برای ماشین‌­های کشاورزی و واحدهای تولیدی (زراعی، باغی، دامی و شیلاتی) اقدام نماید.

همچنین بر اساس تبصره ۲ که به تصویب نمایندگان رسید، ‌ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (پلیس راهورناجا) مکلف است برای پلاک اولی­‌ها بدون شرط بیمه­‌نامه و توجه به عمر ماشین ­آلات تا چهل سال ظرف چهارماه از تاریخ لازم‌­الاجراء شدن این قانون نسبت به شماره­‌ گذاری و صدور پلاک برای ماشین­‌های کشاورزی بدون پلاک اقدام نماید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها