آخرین اخبار

روسیه بازار گوشت چین را قبضه کرد

مرکز مهارت صنعتی روسلخوزبانک روسیه اعلام کرد که این کشور توانسته با پشت سر گذاشتن استرالیا و برزیل بازار گوشت چین را قبضه کند.

14000312000123_Test_PhotoN

 به نقل از راشا تودی، مرکز مهارت صنعتی روسلخوزبانک اعلام کرد که روس‌ها توانسته‌اند با پشت سر گذاشتن استرالیا، آرژانتین و برزیل به بزرگ‌ترین صادرکننده گوشت گوساله به چین تبدیل شوند. پیش بینی می‌شود صادرات گوشت روسیه طی 5 سال آینده به چین افزایش هم یابد.

روسلخوزبانک یا همان بانک کشاورزی روسیه اعلام کرده که چین در سه ماهه نخست سال 2021 حدود 3700 تن گوشت گوساله از روسیه وارد کرده که 20 برابر میزان واردات در مدت مشابه سال گذشته بوده است. درواقع 55 درصد کل صادرات گوشت گوساله روسیه به مقصد چین بوده است. به گونه‌ای که روس‌ها بین ماه‌های ژانویه تا مارس 6500 تن صادرات گوشت داشته‌اند. 

صادرات گوشت گوساله روسیه در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.5 برابر شده است. بانک کشاورزی روسیه می‌گوید: علت اصلی افزایش صادرات گوشت گوساله این کشور قیمت رقابتی آن بوده که باعث شده در میان مشتریان چینی طرفدار پیدا کند. از طرف دیگر صنعت تولید گوشت در چین به خاطر شیوع تب خوکی در سال‌های 2018 و 2019 آسیب دیده و باعث شده تا چینی‌ها واردات خود را افزایش دهند. کارشناسان می‌گویند این روند حداقل برای 5 سال آینده ادامه خواهد یافت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها