آخرین اخبار

آفت کش مورد نیاز کشور تا شروع سال زراعی ۱۴۰۱ تامین می‌شود

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در حال حاضر نه تنها در هیچ جای کشور کمبودی در زمینه آفتکش ها وجود ندارد بلکه تا شروع سال زراعی ۱۴۰۱ نیز پیش بینی لازم صورت گرفته و بهره برداران (کشاورزان و باغداران ) هیچ نگرانی نداشته باشند.

BO9I7872

به نقل از خبرگزاری تسنیم کیخسرو رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در سازمان حفظ نباتات کشور اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده  و تلاش شرکت های تأمین کننده آفت کش ها در سال 1399 قریب 35هزار تن انواع آفت کش تأمین گردید.
  
چنگوائی افزود: بر همین اساس علی رغم 5 برابر شدن قیمت ها (به دلیل تبدیل ارز ترجیحی به نیمایی ) ، سطوح مبارزه بیش از سال قبل، با کیفیت خوب و در زمان مناسب در سطح 21 میلیون هکتار به صورت شیمیایی و در سطح 6 میلیون و 200 هزار هکتار به صورت بیولوژیک و غیر شیمیایی انجام پذیرفت.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه از ابتدای سال جاری نیز تاکنون قریب 10هزار تن آفت کش تأمین شده است یادآور شد: این روند به صورت  مستمر ادامه دارد، به نحوی که قریب به  45هزار تن دیگر در چرخه و فرآیند تدارک تأمین قرار دارد.

 چنگلوایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نه تنها در هیج جای کشور کمبودی در این زمینه  وجود ندارد بلکه تا شروع سال زراعی 1401 نیز پیش بینی لازم صورت گرفته و بهره برداران (کشاورزان و باغداران )  هیچ نگرانی نداشته باشند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها