آخرین اخبار

خوزستان، گلستان و فارس؛ صدرنشین خرید تضمینی گندم

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: استان‌های خوزستان، گلستان و فارس با خرید ۵۸ درصد از کل خرید تضمینی گندم، در صدر قرار دارند.

به گزارش ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، با معرفی استان‌های صدرنشین در «لیگ برتر خرید گندم» به ترتیب استان‌های خوزستان با خرید یک میلیون و ۶۱۸ هزار تن، گلستان با خرید یک میلیون و ۲۶ هزار تن و فارس با خرید ۶۹۲ هزار تن گندم، سه استان صدر جدول خرید تضمینی گندم قرار دارند و ۵۸ درصد از کل خرید این محصول در سراسر کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: بعد از سه استان صدرنشین، به ترتیب استان‌های ایلام با خرید ۳۲۱ هزار تن، کرمانشاه با خرید ۳۱۱ هزار تن و خراسان رضوی با خرید ۳۰۸ هزار تن گندم در رتبه‌های چهارم تا ششم جای گرفته و رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

بنابراین گزارش، استان‌های کرمان، اردبیل، لرستان و تهران در رده‌های هفتم تا دهم جدول قرار دارند و بعد از آن‌ها استان قزوین جا خوش کرده که خرید گندم از کشاورزان آن استان، روز گذشته از مرز ۱۰۰ هزار تن فراتر رفته و این استان نیز به جرگه استان‌هایی پیوسته که میزان خرید گندم در آن‌ها بیش از ۱۰۰ هزار تن بوده است.

بر اساس این گزارش، نسبت به سال گذشته، به ترتیب استان‌های اصفهان، گلستان، اردبیل، کرمانشاه و آذربایجان غربی، بیشترین رشد در میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان در مقایسه با بازه زمانی مشابه را به خود اختصاص داده‌اند

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربازدیدترین ها